Zavrieť

Porady

ako vyrátať spotrebnú daň z medziproduktu

prosím súrne mi vie niekto poradiť ako vyrátam spotrebnú daň z medziproduktu....
mám 13,5 fliaš vína...prosím poradte.... súrne....
nikdy som to nerátala
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

    ten, čo už nemusí do roboty Excise Duty
    Neviem, či chceš pomôcť, keďže už nereaguješ. Ak by to mal byť medziprodukt, o čom píšeš, mal by spĺňať znenie ustanovenia § 4 ods. 4 zákona, podľa ktorého je medziproduktom tovar kódu kombinovanej nomenklatúry 2204, 2205 a 2206 so skutočným obsahom alkoholu viac ako 1,2% objemu a najviac 22% objemu. Ak je splnená táto podmienka, potom je podľa ustanovenia § 5 ods. 1 písm. c) základom dane množstvo medziproduktu vyjadrené v hl. Následne je potrebné vypočítať sadzbu dane, a to tak, že podľa ustanovenia § 6 ods. 5 sa vypočíta ako súčin 60 % zo sadzby dane uvedenej v odseku 1 (je to sadzba dane pre liehvo výške 1080 eur) a koeficientu 0,13. 60 % z tejto sadzby je 648, to je potom treba vynásobiť koeficientom 0,13, výsledkom je sadzba dane 84,24 eur/hl. Touto sadzbou sa následne vynásobí objemové množstvo medziproduktu a dostaneš výslednú daň pripadajúcu na medziprodukt.
    Naposledy upravil Excise Duty : 08.02.12 at 11:02

    Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

    ten, čo už nemusí do roboty Excise Duty
    Alina70 Pozri príspevok
    prosím súrne mi vie niekto poradiť ako vyrátam spotrebnú daň z medziproduktu....
    mám 13,5 fliaš vína...prosím poradte.... súrne....
    nikdy som to nerátala
    Nuž, z počtu fliaš sa teda rozhodne nijaká daň nedá vypočítať. Musíš uviesť presné množstvo tovaru a nie počet fliaš, tie predsa spotrebnej dani nepodliehajú. A na základe čoho ti vznikla daňová povinnosť, nechceš zdaniť už zdanený medziprodukt alebo chceš len vedieť, ako sa vypočíta spotrebná daň?

    Alina70 je offline (nepripojený) Alina70

    Alina70
    Už som si vyrátala objem prijatého liehu, dovezeného z krajín EU.. to bolo 0,135 hl zaokruhlila som to na 0,14 hl. 1080/hl a kedže je to medziprodukt tak 60% a koeficient 0,13
    vyšlo mi 11,79 €...mám to dobre ?
    Ďakujem...

    Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

    ten, čo už nemusí do roboty Excise Duty
    Alina70 Pozri príspevok
    Už som si vyrátala objem prijatého liehu, dovezeného z krajín EU.. to bolo 0,135 hl zaokruhlila som to na 0,14 hl. 1080/hl a kedže je to medziprodukt tak 60% a koeficient 0,13
    vyšlo mi 11,79 €...mám to dobre ?
    Ďakujem...
    Odpovedz jednoznačne, čo chceš vlastne zdaniť, lieh alebo medziprodukt? Ak medziprodukt, tak ťa nemusí vôbec zaujímať obsah alkoholu v objeme, ak to nie je viac ako 22 %, tu je rozhodujúce množstvo, ktoré je základom dane. Predpokladám, že medziprodukt je nafľaškovaný, tak spočítaj objem fliaš a máš základ dane, iba v prípade liehu je základom dane hektoliter alkoholu, tak to sem nepleť. A ako vieš, či je to medziprodukt?

    Alina70 je offline (nepripojený) Alina70

    Alina70
    zdaniť chcem medziprodukt... lebo je tam obsah liehu 19,5%
    prepáč som v novej firme a som z toho úplné teliatko...tak prosím o trpezlivosť

    Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

    ten, čo už nemusí do roboty Excise Duty
    Alina70 Pozri príspevok
    zdaniť chcem medziprodukt... lebo je tam obsah liehu 19,5%
    prepáč som v novej firme a som z toho úplné teliatko...tak prosím o trpezlivosť
    Čoby si bola teliatko, poriadne telatá, ba až hovädá su tí, ktorí vymysleli tento zákon. Dobre, kedže už vieme obsah alkoholu v objeme, napíš, aký je celkový objem toho nápoja, prípadne aj názov, aby som si bol istý, že je to medziprodukt.
    Naposledy upravil Excise Duty : 07.02.12 at 16:14

    Alina70 je offline (nepripojený) Alina70

    Alina70
    Ahoj,
    objem nápoja ja 0,14 hl jedná sa o 19,5% Ferriera Ruby Porto.
    Ďakujem
    teraz sa trápim s výpočtom spotrebnej dane zo 43% alkoholu, je to 180 fliaš 0,7l.
    Prosím poraď mi aj s týmto.. ja som to pozerala si ako by sa to malo rátať, ale radšej pre overenie...

    A ešte jedna otázka: ked nahodím fa z členského štátu EU 343/343 sa mi vyrovná, takže neplatím vlastne žiadnu DPH ? rozumiem tomu dobre? ked uhradím spotrebnú daň z alkoholu tým to pre mňa končí a v DPH v rámci mesiaca to vlastne potom nie je nie ? tou úhradou spotrebnej dane som si splnila daňovú povinnosť ?
    možno som to zase napísala jak maďar... tak prepáč...
    ĎAAAAAAAAAAAAAAAAAAKujem.....

    Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

    ten, čo už nemusí do roboty Excise Duty
    Je to tak, portské je jednoznačne medziprodukt. Ak ho máš vo fľašiach, pozri, aký je objem vo fľaši a ten vynásob počtom fliaš. Napokon presný údaj o množstve musíš mať aj v dokladoch (sprievodný dokument, faktúra). Podľa môjho výpočtu by to malo byť 18 fliaš s objemom 0,75 litra (tri kartóny). Podľa ustanovenia § 5 ods. 3 písm. c) sa základ dane má zaokrúhliť na dve desatinné miesta, čo je obyčajná zlodejčina posvätená zákonom, pretože zaplatíš spotrebnú daň za 14 litrov medziproduktu, hoci v skutočnosti ide len o 13,5 litra. Keďže sadzba dane vypočítaná podľa ustanovenia § 6 ods. 5 je vo výške 84,24 eur/hl, musíš teda zaplatiť 11,79 eura, hoci bez zaokrúhľovania by to správne malo byť 11,37 eura. Daň si si teda vypočítala správne, len tvoje zadanie v prvom príspevku nebolo celkom zrozumiteľné. Na základe zákona v tomto prípade preplatíš spotrebnú daň o 0,42 eura alebo ak chceš, o 12,65Sk, čo je daň pripadajúca na ten zaokrúhlený polliter, ktorý ale v skutočnosti neexistuje a teda nebude ani spotrebovaný a teda prečo má byť zdanený?!
    Pokiaľ ide o alkohol, máš 180 fliaš s objemom 0,7 litra, vypočítaš teda skutočný objem nápoja, čo je 126 litrov. Spotrebnej dani podlieha iba lieh v tomto nápoji a toho je ako píšeš 43 %, v objeme 126 litrov nápoja je teda 51,6 litra alkoholu, na ktorý sa uplatní sadzba dane podľa ustanovenia § 6, ods. 1 vo výške 1 080 eura za jeden hektoliter alkoholu, ty ho však máš v množstve 51,6 litra alkoholu, daň teda bude vo výške 557,28 eura.

    Maskaroza1 je offline (nepripojený) Maskaroza1

    mamička na materskej, ktorá si chce zlepšiť životnú situáciu :-))) ...viac Maskaroza1
    Dobry den!
    Mam otazku:chcem vyrobit bionaftu z pouziteho jedleho oleja a potom ju predam zakaznikovy.Musim zaplatit spotrebnu dan a aj dan z pridanej hodnoty?A neviete mi povedat kolko to vychadza na 1 liter bionafty?podotykam,ze bude vyrobena z odpadoveho pouziteho oleja!
    Dakujem vopred za vsetky odpovede!!!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.