Zavrieť

Porady

Vietor v komine

Postavili sme krb, teplovzdusna vlozka, obostavba z 5cm platni. Problem je ze sme na dost veternom mieste a ked fuka vietor, co v poslednom case je dost casto, strasne to rezonuje v komine. Ten plechovy dymovod to tusim este zosilnuje a v obostavbe je pocut doslova ako keby prievan, aj ked ziaden tam nie je. Neviete poradit ako sa toho zbavit? Pomoze nejaka hlavica na komin? Ten konci asi 5m nad pripojenim dymovodu, klasicky shiedel ukonceny konickou antikorovou hlavicou.
Nieco podobne je pocut aj v druhom komine na ktory je napojeny plynovy kotol, ale ten je v technickej miestnosti to mi neprekaza.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    laceti je offline (nepripojený) laceti

    laceti
    ja som mal tiez tento problem,kominar mi doporucil na koniec komina namontovat tkz KOHUTA,je to prekrytie komina s tim ze sa nataca v smere vetra a tak zamedzuje aby sa vietor dostal do kominovej rury,vietor tak obide komin ,je to pomerne draha zalezitost ja som zapaltil 110e,priemer 180,a je antikoru,a od vtedy mam pokoj,vzdy ked mi fukal vietor a isiel som prikladat drevo do krbu tak mi vletel dym do miestnosti.ale mozno teraz sa zohnat na nete aj lacnejsie.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Chybou moze byt aj netesnost dvierok na KV,prip. kominovych dvierok.
    Skontroluj, utesni a ak nepomoze skus toho kohuta.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.