Zavrieť

Porady

Priznanie kreditov

Dobrý deň.

Viete mi prosím niekto poradiť? Máme na škole učiteľku s I. atestáciou a 25 ročnou praxou. V júni 2011 si spravila štátnu jazykovú skúšku z AJ. Mala som jej vtedy uznať za túto skúšku nejaké kredity? A podľa novely od 1.1.2012 má získať 60 kreditov? Ďakujem za odpoveď.

MT
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

    Kto ma pozná vie. Sabadka
    Miroslava Turánková Pozri príspevok
    Dobrý deň.

    Viete mi prosím niekto poradiť? Máme na škole učiteľku s I. atestáciou a 25 ročnou praxou. V júni 2011 si spravila štátnu jazykovú skúšku z AJ. Mala som jej vtedy uznať za túto skúšku nejaké kredity? A podľa novely od 1.1.2012 má získať 60 kreditov? Ďakujem za odpoveď.



    MT


    Prikladám výklad § 61a novely zákona, vydaný Ministerstvom školstva tu nájdete odpoveď na Vašu otázku.
    Ďakujem. Takže chápem, že podľa nového má dostať kredity. Ale pani učiteľka prišla s tým, že na iných školách dostávali aj v minulosti automaticky 30 kreditov za podobnú skúšku. Má nárok na preplatenie kreditov aj za rok 2011? Odhliadnuc teraz od novely, ktorá hovorí, že od 1.1.2012. Ďakujem.

    Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

    Kto ma pozná vie. Sabadka
    Miroslava Turánková Pozri príspevok
    Ďakujem. Takže chápem, že podľa nového má dostať kredity. Ale pani učiteľka prišla s tým, že na iných školách dostávali aj v minulosti automaticky 30 kreditov za podobnú skúšku. Má nárok na preplatenie kreditov aj za rok 2011? Odhliadnuc teraz od novely, ktorá hovorí, že od 1.1.2012. Ďakujem.

    Pred účinnosťou novely nepriznával kredity riaditeľ, ak si myslí, že mala nárok na priznanie kreditov už v roku 2011, nech Vám predloží osvedčenie o získaní a pridelení kreditov. Ak by mala nárok za vykonanie skúšky z AJ, ja si myslím, že to osvedčenie by bola dostala.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.