Zavrieť

Porady

Invalidný dôchodca - Nezd. časť

Ahojte,

neviete mi poradiť, ak je zamestnanec poberateľom čiastočného invalidného dôchodku, môžem mu v plnej výške uplatniť nezdaniteľnú časť na daňovníka a musím zahrnúť do úhrnu príjmov v ročnom zúčtovaní aj tento dôchodok??

Ďakujem za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    šebka je offline (nepripojený) šebka

    Rada si nechám poradiť šebka
    Nezdaniteľnú čiastku môžeš uplatniť celú a príjem z dôchodku sa nezapočítava do základu dane.

    zabb je offline (nepripojený) zabb

    zabb
    Neviete mi povedat, kde v zákone sa hovorí o invalidných dôchodcoch a nezdaniteľnej časti. A môžem mu urobiť ročné zúčtovanie ak mal iba príjmy zo závislej činnosti a súčasne je na invalidnom dôchodku.

    Evanka je offline (nepripojený) Evanka

    Evanka
    zabb
    Neviete mi povedat, kde v zákone sa hovorí o invalidných dôchodcoch a nezdaniteľnej časti. A môžem mu urobiť ročné zúčtovanie ak mal iba príjmy zo závislej činnosti a súčasne je na invalidnom dôchodku.
    Vyplýva to z toho, že invalidní dôchodcovia nie sú taxatívne vymenovaní pre nenárok na odpočítateľno položku.

    Invalidný dôchodca - Nezd. časť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.