Zavrieť

Porady

Beton na drevenú podlahu

Dobrí den.Potreboval by som zabetonovať podlahu v jednej miestnosto na poschodí,problém je že jestvujúca podlaha je drevenná,trámová.Skladba od spodu je omietka,doskový záklop 20mm,nosné hrady 200/200mm,doskový záklop 20mm,naprieč rošt z hranolov 100/100mm,medzery medzi hranolmy sú vyplnené škvárou a na tom je palubovka.Kedže je to poschodie je to suché a aj napriek veku 70 rokov je drevo v poriadku.
Beton,70mm by som chcel navrch na túto podlahu pretože tam bude kúpelna.Môžem ho naliať priamo na túto podlahu alebo mám zabezpečiť aby vlhkosť v čase než beton stuhne nemala možnosť dostať sa do škváry? Bolo mi povedané že to vyschne ale moc sa mi to nezdá. O statické hladisko mi teraz nejde to je vyriešené.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    saguaro je offline (nepripojený) saguaro

    saguaro
    Mal by si to zaizolovat....ak totam len nalejes beton ti popuka nakolko skvara natiahne vodu

    saguaro je offline (nepripojený) saguaro

    saguaro
    nemozes setrit na stavbe ak hej niekde sa to ukaze a uz je neskoro a cena napravy je vysoka...

    Martin1310 je offline (nepripojený) Martin1310

    Martin1310
    Ok.Zaizolujem len ešte rozmýšlam či to spravyť len nejakou hrubšou foliou len aby mi to nenasiaklo pri betonovaní alebo
    to zaizolovať ipou? ale ked už bude beton vyschnutý a na nom dlažba tak by sa tam snád nemala dostávať vlhkosť či?

    Beton na drevenú podlahu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.