Zavrieť

Porady

spotrebná daň na bionaftu

Dobry den!
Mam otazku:chcem vyrobit bionaftu z pouziteho jedleho oleja a potom ju predam zakaznikovy.Musim zaplatit spotrebnu dan a aj dan z pridanej hodnoty?A neviete mi povedat kolko to vychadza na 1 liter bionafty?podotykam,ze bude vyrobena z odpadoveho pouziteho oleja!
Dakujem vopred za vsetky odpovede!!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    bionafta je zmes do ktorej je primiešané určité množstvo oleja, takže sa normálne platí spotrebná daň, posledná zmena zákona o spotrebných daniach zahŕňa aj tento olej do povinnosti platiť spotrebné dane. neviem akú máš technológiu recyklácie ale pri teplote pod 0oC je použitie tohoto paliva problematické bez špeciálnej úpravy motoru v závislosti na použitom vstrekovacom čerpadle

    Maskaroza1 je offline (nepripojený) Maskaroza1

    mamička na materskej, ktorá si chce zlepšiť životnú situáciu :-))) ...viac Maskaroza1
    bionafta by sa mala pouzivat mimo zimneho obdobia,bude sa pouzivat hlavne v polnohosp.strojoch,v traktoroch pri tazbe v lese,apod.bude sa aj miesat v urcitom pomere s naftou.mna vsak najviac zaujima suma daní,ktore by som bol povinný platit pri jej vyrobe a predaji,kedze ten pouzity olej bol uz raz zdaneny 20-timi% pri predaji.

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    Maskaroza1 Pozri príspevok
    bionafta by sa mala pouzivat mimo zimneho obdobia,bude sa pouzivat hlavne v polnohosp.strojoch,v traktoroch pri tazbe v lese,apod.bude sa aj miesat v urcitom pomere s naftou.mna vsak najviac zaujima suma daní,ktore by som bol povinný platit pri jej vyrobe a predaji,kedze ten pouzity olej bol uz raz zdaneny 20-timi% pri predaji.
    kupoval si ho od plátcu dph ? si plátca dph? Máš elementárne nedostatky v nepriamych daniach nechceš sa najprv spýtať ujka gogla na zákon o spotrebných daniach?

    Maskaroza1 je offline (nepripojený) Maskaroza1

    mamička na materskej, ktorá si chce zlepšiť životnú situáciu :-))) ...viac Maskaroza1
    opotrebovaný olej je zozbierany z restauracii,fastfoodov,...,čize je zadarmo/je to odpad/a nie som platca dph.vyroba este nefunguje.zbieram informacie.budem musiet byt platcom dph?a ako bude zdanená vyrobena bionafta ked budem alebo nebudem platcom dph?prepacte,ze otravujem ale mam v tom chaos,cital som zakon o spotrebnej dani,ale z toho sa neviem vysomarit.

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    To máš toho oleja toľko? Akonáhle sa s tým začneš zaoberať a ešte miešať z čistou naftou tak choď za colníkmi, tí sú najkompetenejší pre spotrebné dane

    Maskaroza1 je offline (nepripojený) Maskaroza1

    mamička na materskej, ktorá si chce zlepšiť životnú situáciu :-))) ...viac Maskaroza1
    Tak som sa konecne dopracoval k spotrebnej dani.V nasej zazracnej demokratickej krajine to cini necelych 40%.Vyplyva to z novely zakona o spotr.dani z min.olejov z novembra 2011.O par rokov nam zdania aj vzduch!
    chcem sa opytat,ako inak sa da este vyuzit pouzity jedly rastl.olej?

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    Maskaroza1 Pozri príspevok
    Tak som sa konecne dopracoval k spotrebnej dani.V nasej zazracnej demokratickej krajine to cini necelych 40%.Vyplyva to z novely zakona o spotr.dani z min.olejov z novembra 2011.O par rokov nam zdania aj vzduch!
    chcem sa opytat,ako inak sa da este vyuzit pouzity jedly rastl.olej?
    koľko ho máš?

    spotrebná daň na bionaftu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.