Zavrieť

Porady

hniloba repy

hladam takuto informaciu na webe, ale nenachadzam. Zistujem , ze v zahrade sa uz fakt asi neoplati nic dopestavavat. Hnije mi v pivnici tych par kusov krmnej repy co mame pre sliepky.Nemate niekto koho este bavi sedlacit :-) s tymto skusenosti ? Je to choroba , nieco tomu chyba ?
P2120002.jpg  
P2120004.jpg  
1/1
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    comodo Pozri príspevok
    hladam takuto informaciu na webe, ale nenachadzam. Zistujem , ze v zahrade sa uz fakt asi neoplati nic dopestavavat. Hnije mi v pivnici tych par kusov krmnej repy co mame pre sliepky.Nemate niekto koho este bavi sedlacit :-) s tymto skusenosti ? Je to choroba , nieco tomu chyba ?
    Nezdá sa mi, že by to bola choroba. Záleží od toho, akú máš pivnicu, aká je tam vlhkosť, kedy si ju napriklad vybielil vápnom a pod. To máš ako aj napr. jablčka. Niektoré mi hnijú, väčšina nie. A to mám teraz hovoriť že sa tam neoplatí nič dať? Skús hľadať príčinu v priestoroch. A nezabúdaj že je dosť veľká zima - a čo ak mala priveľmi nízku teplotu? Mierne namrznutá začne hniť. Skús si odpovedať na tieto otázky.

    legolas je offline (nepripojený) legolas

    muž legolas
    ...tá tvoja krmná repa, bola napadnutá už v zemi a nie v tvojej pivnici..., je to bežný jav..., takže stále sa musí robiť prebierka, a nahnilé kusy jednoducho vyhodiť..,

    comodo je offline (nepripojený) comodo

    comodo
    V pivnici je cca 3-4 st.C. Je tam dost sucho. Zemiaky , mrkva a pod. tam prezivaju bez problemov. No nic , v lete skusim dezinfekciu.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Na budúci rok vykopte plytkú jamu cca 30 cm do hlbky.veľkosť podľa množstva .Na spodok dajte 5 cm vrstvu slamy na to poukladajte krmnu repu mrkvu patržlen kaleráb atd.Zakryte foliou na to vrstvu slamy na to vrstvu hliny.Takto uskladené vám to vydrží celú zimu.Navyše všetko je absolútne čerstvé nezoschnuté nezhnité.Mrkva je ako by ste ju vytiahli zo zeme v júli ,čerstvá ,šťavnatá .Pri ukladaní ukladajte tak ako budete postupne spotrebovávať.Hnije to preto že pivnica je kyslá .

    comodo je offline (nepripojený) comodo

    comodo
    tak ,ano , nasi stari ani ziadnu pivnicu nemali. Hovorilo sa tomu hrobel. Presne ako pises 220870. V slame , zahrnute zemou. Co zostalo na jar , uskaldnili v jame v stodole.

    comodo je offline (nepripojený) comodo

    comodo
    legolas Pozri príspevok
    ...bola napadnutá už v zemi ..,
    Ano, s tym sa da suhlasit. Vsetka ta repa hnije od korena , ani jedna zhora. Jedine zmenit rolu.

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    comodo Pozri príspevok
    Ano, s tym sa da suhlasit. Vsetka ta repa hnije od korena , ani jedna zhora. Jedine zmenit rolu.
    Možno treba iba upraviť pôdu, skús si dať spraviť rozbor pôdy a podľa toho budeš vedieť čo treba pridať do pôdy. Možno bude stačiť povápniť, ja tiež na jeseň raz za päť rokov dám vápno.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.