Zavrieť

Porady

zaúčtovanie stravného zo SC

dobrý deň, prosím skúsených o odpoveď či bude moje zaúčtovanie správne:
PRÍKLAD:

SZČO vedie JÚ a keďže často cestuje do ČR eviduje aj valutovú pokladňu v českých korunách.
Dňa 14.6.2011 bol na služobnej ceste v ČR. Podľa zákona mám nárok na stravné v závislosti od času stráveného v tej krajine.
Dňa 16.6. vypíšem služobnú cestu = interný doklad. Ná základe tohto interného dokladu si vyberiem z CZK pokladne sumu, ktorú si môžem nárokovať ako stravné.

A moje otázky:

1. keďže som bola v čechách a platila som českými korunami, nárok na stravné spravím ako výber z CZK pokladne?
2. kurz CZK/EUR použijem zo dňa 16.6., teda dátum na internom doklade?
3. výdavok z CZK pokladne za stravné je VOZD?

Bude to takto správne?
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    bibitraub Pozri príspevok
    dobrý deň, prosím skúsených o odpoveď či bude moje zaúčtovanie správne:
    PRÍKLAD:

    SZČO vedie JÚ a keďže často cestuje do ČR eviduje aj valutovú pokladňu v českých korunách.
    Dňa 14.6.2011 bol na služobnej ceste v ČR. Podľa zákona mám nárok na stravné v závislosti od času stráveného v tej krajine.
    Dňa 16.6. vypíšem služobnú cestu = interný doklad. Ná základe tohto interného dokladu si vyberiem z CZK pokladne sumu, ktorú si môžem nárokovať ako stravné.

    A moje otázky:

    1. keďže som bola v čechách a platila som českými korunami, nárok na stravné spravím ako výber z CZK pokladne? Tak
    2. kurz CZK/EUR použijem zo dňa 16.6., teda dátum na internom doklade? Dátum z prvého dňa v mesiaci, teda z 1.6.(Zákon o CN), ak budeš vyplácať v Czk, žiaden kurz nemáš, nič neprepočítavaš.
    3. výdavok z CZK pokladne za stravné je VOZD? Áno.

    Bude to takto správne?
    Ďakujem.
    V texte.
    Naposledy upravil Tweety : 12.02.12 at 10:27 Dôvod: doplnenie Zákon o CN

    bibitraub je offline (nepripojený) bibitraub

    bibitraub
    Ďakujem za odpoveď. Len nechápem prečo z 1.6? ved čítala som že pri pohyboch vo valutovej pokladni sa používa kurz vyhlásený NBS dňom ktorý je na doklade, v mojom prípade na ID. Viete ma usmerniť?

    zaúčtovanie stravného zo SC

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.