Zavrieť

Porady

rozučtovanie v ALFE

Keďže dlho neúčtujem v alfe a nevyužívam všetky rozúčtovania v ALFE, rada by som sa vás spýtala načo slúžia. Hlavne ma zaujíma čo sa k jednotlivým druhom účtuje. Môhli by ste uviesť príklad:
Z PRÍJMOV:
1)Príjem zdanený zrážkou u zdroja, čo tu napr. patrí?
2)Prijatá dph
3)Iný nezdan.príjem
Z VÝDAVKOV:
1) Iný odpočítateľ. od základu dane
2) Daň z príjmov
3)Zaplatená dph
4) Iný neovpl.daň z príjmu

Ďakujem za odpoved a rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    slnko je offline (nepripojený) slnko

    slnko
    1)Príjem zdanený zrážkou u zdroja, čo tu napr. patrí? príjem, ktorý je už zdanený a daň je z neho vysporiadaná, čiže už patri medzi príjmy NZD
    2)Prijatá dph odpočet DPH, kt. mi poslal DÚ na základe DP a program tam automaticky zahŕňa DPH pri úhradách OF
    3)Iný nezdan.príjem napr. osobný vklad podnikateľa, alebo príjem z mylnej dvojnásobnej úhrady Fa
    Z VÝDAVKOV:
    1) Iný odpočítateľ. od základu dane nejaký ostatný výdavok, ktorý nie je tovar ani materiál, odvody, mzdy, ani prevádzková réžia, momentálne ma nenapadá vhodný príklad
    2) Daň z príjmov daň z príjmov, ktorú FO odvádza DÚ na základe DP k dani z príjmov za predchádzajúce obdobie, daň z kreditných úrokov z BU
    3)Zaplatená dph povinnosť DPH, ktorú som odviedla DÚ na základe DP, program tam automaticky zahŕňa DPH pri úhradách DF
    4) Iný neovpl.daň z príjmu napr. výdaj na osobnú spotrebu, alebo výdaj pri mylnej dvojnásobnej úhrade Fa, alebo iný výdaj, ktorý nie daňovým nákladom, napr. reprezentačné a pod.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Ala100
    daň z motorových vozidiel by ste zaradili k daniam?

    Za firmené vozidlo - prevádzková réžia , za súkromné výdavok neovplyvňujúci ZD .

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    slnko
    1)Príjem zdanený zrážkou u zdroja, čo tu napr. patrí? príjem, ktorý je už zdanený a daň je z neho vysporiadaná, čiže už patri medzi príjmy NZD
    2)Prijatá dph odpočet DPH, kt. mi poslal DÚ na základe DP a program tam automaticky zahŕňa DPH pri úhradách OF
    3)Iný nezdan.príjem napr. osobný vklad podnikateľa, alebo príjem z mylnej dvojnásobnej úhrady Fa
    Z VÝDAVKOV:
    1) Iný odpočítateľ. od základu dane nejaký ostatný výdavok, ktorý nie je tovar ani materiál, odvody, mzdy, ani prevádzková réžia, momentálne ma nenapadá vhodný príklad
    2) Daň z príjmov daň z príjmov, ktorú FO odvádza DÚ na základe DP k dani z príjmov za predchádzajúce obdobie, daň z kreditných úrokov z BU
    3)Zaplatená dph povinnosť DPH, ktorú som odviedla DÚ na základe DP, program tam automaticky zahŕňa DPH pri úhradách DF
    4) Iný neovpl.daň z príjmu napr. výdaj na osobnú spotrebu, alebo výdaj pri mylnej dvojnásobnej úhrade Fa, alebo iný výdaj, ktorý nie daňovým nákladom, napr. reprezentačné a pod.

    Súhlasím, ale doplním iný odpočitateľný - účtovanie v tejto kolonke účtujem napr. Došlú faktúru za služby vytvorené pre firmu a to také , že podnikateľ je strojár , ale potrebuje pri zhotovení zákazky spraviť elektrinu a však na túto prácu nemá ŽL ani odbornosť . Objedná na to druhého živnostníka , ktorý si svoju vykonanú prácu vyfakturuje a úhradu takejto faktúry účtujem do výdavkov - iný odpočitateľný s členením podľa názvu firmy , pretože ich môže byť viac .

    Heleč je offline (nepripojený) Heleč

    Heleč
    slnko
    1)Príjem zdanený zrážkou u zdroja, čo tu napr. patrí? príjem, ktorý je už zdanený a daň je z neho vysporiadaná, čiže už patri medzi príjmy NZD
    2)Prijatá dph odpočet DPH, kt. mi poslal DÚ na základe DP a program tam automaticky zahŕňa DPH pri úhradách OF
    3)Iný nezdan.príjem napr. osobný vklad podnikateľa, alebo príjem z mylnej dvojnásobnej úhrady Fa
    Z VÝDAVKOV:
    1) Iný odpočítateľ. od základu dane nejaký ostatný výdavok, ktorý nie je tovar ani materiál, odvody, mzdy, ani prevádzková réžia, momentálne ma nenapadá vhodný príklad
    2) Daň z príjmov daň z príjmov, ktorú FO odvádza DÚ na základe DP k dani z príjmov za predchádzajúce obdobie, daň z kreditných úrokov z BU
    3)Zaplatená dph povinnosť DPH, ktorú som odviedla DÚ na základe DP, program tam automaticky zahŕňa DPH pri úhradách DF
    4) Iný neovpl.daň z príjmu napr. výdaj na osobnú spotrebu, alebo výdaj pri mylnej dvojnásobnej úhrade Fa, alebo iný výdaj, ktorý nie daňovým nákladom, napr. reprezentačné a pod.
    Na osobný vklad má alfa samostanú kolónku. Ešte sa člení na finančný a hmotný.

    Heleč je offline (nepripojený) Heleč

    Heleč
    slnko
    1)Príjem zdanený zrážkou u zdroja, čo tu napr. patrí? príjem, ktorý je už zdanený a daň je z neho vysporiadaná, čiže už patri medzi príjmy NZD
    2)Prijatá dph odpočet DPH, kt. mi poslal DÚ na základe DP a program tam automaticky zahŕňa DPH pri úhradách OF
    3)Iný nezdan.príjem napr. osobný vklad podnikateľa, alebo príjem z mylnej dvojnásobnej úhrady Fa
    Z VÝDAVKOV:
    1) Iný odpočítateľ. od základu dane nejaký ostatný výdavok, ktorý nie je tovar ani materiál, odvody, mzdy, ani prevádzková réžia, momentálne ma nenapadá vhodný príklad
    2) Daň z príjmov daň z príjmov, ktorú FO odvádza DÚ na základe DP k dani z príjmov za predchádzajúce obdobie, daň z kreditných úrokov z BU
    3)Zaplatená dph povinnosť DPH, ktorú som odviedla DÚ na základe DP, program tam automaticky zahŕňa DPH pri úhradách DF
    4) Iný neovpl.daň z príjmu napr. výdaj na osobnú spotrebu, alebo výdaj pri mylnej dvojnásobnej úhrade Fa, alebo iný výdaj, ktorý nie daňovým nákladom, napr. reprezentačné a pod.
    Na osobný vklad má alfa samostanú kolónku. Ešte sa člení na finančný a hmotný. Je to potom prehľadné.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Heleč , áno , le to čo uvádzaš je v členení , ale nie v peňažnom denníku .

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.