Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    beatam je offline (nepripojený) beatam

    beatam
    kittike23 Pozri príspevok
    účtujem v JU, kde mám zaúčtovať kreditný úrok a daň z úrokov.
    Úrok - PNZD, daň - VNZD

    sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

    sybila3
    mám dobre účtované ak mám notebook na splátky a sumu rozúčtovávam istina-drobný majetok, úroky - réžia? dík

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    sybila3 Pozri príspevok
    mám dobre účtované ak mám notebook na splátky a sumu rozúčtovávam istina-drobný majetok, úroky - réžia? dík
    Sybila nič v zlom, ale chcem Ti poradiť. Skôr, ako na každý jeden problém( už asi 5 rokov) pridávaš otázku, by si si mohla preštudovať aspoň základy z postupov účtovania, napr. PÚP od Cenigovej. Určite tým získaš viac, ako len odpovede na jednotlivé otázky.

    sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

    sybila3
    od cenigovej mám len PU, ale pýtam sa v JU? niikto nepadol učený z neba ked nie som si istá tak sa opýtam.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    sybila3 Pozri príspevok
    od cenigovej mám len PU, ale pýtam sa v JU? niikto nepadol učený z neba ked nie som si istá tak sa opýtam.
    Sybila, účtovanie dane z úrokov je na Porade rozoberané x-krát. neskúsiš predsa - aspoň raz - pred zadaním otázky niečo si sama pohladať ?

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    beatam Pozri príspevok
    Úrok - PNZD, daň - VNZD
    Nechcem do toho vŕtať. Tiež to tak robím, ale nedávno som našiel v zákone o dani z príjmov toto.
    § 6

    Príjmy z podnikania z inej samostatnej zárobkovej činnosti, z prenájmu a z použitia diela a umeleckého výkonu

    (5) Príjmom z podnikania alebo z inej samostatnej zárobkovej činnosti je aj

    a) príjem z akéhokoľvek nakladania s obchodným majetkom daňovníka,
    b) úroky z peňažných prostriedkov na bežných účtoch, ktoré sa používajú v súvislosti s dosahovaním príjmov z podnikania a z inej samostatnej zárobkovej činnosti,
    c) príjem z predaja podniku alebo jeho časti (§ 17a) na základe zmluvy o predaji podniku, 30)
    d) výška odpusteného dlhu alebo jeho časti u dlžníka, ktorá súvisí a je dôsledkom nakladania s jeho obchodným majetkom.

    tinaM je offline (nepripojený) tinaM

    tinaM
    marjankaj Pozri príspevok
    Nechcem do toho vŕtať. Tiež to tak robím, ale nedávno som našiel v zákone o dani z príjmov toto.
    Marjankaj, máš pravdu. Je to tam napísané, ale prečítala som si aj komentár a tam je napísané:
    " Od 1.1.2011 však pôjde len o úroky z peň.prostriedkov, z účtov ktoré majú daňovníci s NDP /len tí priznávajú celosvetové príjmy na území SR, t.j. aj príjmy dosiahnuté v zahraničí/ otvorené v zahraničí v súvislosti s podnikaním tam vykonávaným.
    Uroky plynúce z bežných účtov používaných v súvislosti s podnikaním , z ktorých bola zrazená daň po 1.1.2011 sa považujú za vysporiadané a nie sú súčasťou základu dane daňovníka."
    Opísala som to z komentára.

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Aký komentár?
    Odkedy je komentár nad zákonom?
    Naposledy upravil marjankaj : 20.03.12 at 15:26

    tinaM je offline (nepripojený) tinaM

    tinaM
    Súhlasím s Tebou, ale žiaľ, takéto sú naše zákony.

    Aj ja som to mala účtované v príjmoch,no poopravovala som to, lebo je to aj logické.
    Ak si nemôžem uplatniť zaplatenú daň z úrokov ako zaplatenú, tak potom aj úrok nemôže byť príjmom OZD. Išlo by o dvojité zdanenie.

    ego.mc je offline (nepripojený) ego.mc

    ? ego.mc
    Toto je v zákone dávno: § 4 ods. 7 Príjem, pre ktorý je ustanovené, že sa daň vybraná podľa § 43 ods. 6 považuje za splnenie daňovej povinnosti, sa do základu dane nezahŕňa.

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    ego.mc Pozri príspevok
    Toto je v zákone dávno: § 4 ods. 7 Príjem, pre ktorý je ustanovené, že sa daň vybraná podľa § 43 ods. 6 považuje za splnenie daňovej povinnosti, sa do základu dane nezahŕňa.
    No neviem, či sa to vzťahuje aj na príjmy z bežných účtov používaných na podnikanie.
    Ak áno, tak by som daň mohol považovať za preddavok podľa §43 ods.7.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.