Zavrieť

Porady

DARUJEM PSA, LEBO MUSIM :-(

Ahojte. Svojho času som tu umiestnila svoju prosbu o radu v súvislosti s nočným pocikávaním psa a veru si veľmi vážim všetky rady od vás - Poraďákov. Bohužiaľ, problém sa nám nepodarilo odstrániť, pretože nie je známa príčina. A, keďže mi je zdravie mojich detí a rodiny prednejšie než všetky zvieratá na svete, som nútená psa dať z domu preč. Všetkým, ktorí teraz náhodou krútite pohoršene hlavami, chcem len povedať, že to celkom chápem a krútila by som aj ja, keby som si už 4-tý rok neodkrúcala dennodenné pobehovanie s handrou. Kým iná žena sa ráno chystá do práce, má na seba čas upraviť sa atď, ja musím umývať dlážku a fakt, mám toho plné zuby! Nábytok mám zničený a o smrade, nech robíme čo chceme, ani nevravím. A preto pretiekla posledná kvapka mojej trpezlivosti a pred tromi hodinami som sa rozhodla - pes pôjde z domu. Ja viem, znie to bezcitne, ale inú možnosť nemám. Babrať sa denne so psím močom už ma prešlo. Dnes som umývala chodbu asi vyše polhodiny a skoro som sa povracala. Prepáčte mi tie podrobnosti, ale ono je to už naozaj na nevydržanie. Oberá ma to o čas, a hanbím sa, aj keď k deťom prídu kamaráti či nám návšteva, všetko páchne a je nasiaknuté močom.
Náš pes (yorki) je veľmi citlivý (v živote nedostal bitku, dávali sme mu veľa lásky, smejeme sa, že je náš maznáčik). Je veľmi zlatý a rozumný, dokonca počúva na slovo, je inteligentný a jediné negatívum je to nočné pocikávanie. Pochodili sme veľa lekárov (aj psích psychológov), aj tu ste mi naozaj s veľkou ochotou mnohí radili, ale želaný výsledok to neprinieslo. Preto som sa rozhodla jeho darovanie riešiť touto cestou, mám nádej, že sa niekto ozve, že by si ho zobral, niekto, kto je viac doma a má čas sa mu viac venovať, alebo sa v psoch tak vyzná, že ho jednoducho prevychová, ak to je vôbec možné. On tú lásku vráti trojnásobne, to som si istá... Inak, čo mi bude ako ľúto, ho budem musieť dať do útulku alebo utratiť. Nemám nikoho známeho, kto by už psa - aj dvoch - nemal, a kto nemá, ani ho nechce. Tak vďaka, že ste si to prečítali a ak poznáte niekoho, kto by mal záujem, nech sa ozve. Darujem ho, lebo musím a nie chcem iba tak z rozmaru...S.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Ingrid Ondruskova Ingrid Ondruskova

Ingrid Ondruskova je offline (nepripojený) Ingrid Ondruskova

snáď milá osôbka
Sylva...veľmi Ťa obdivujem, že si to tak dlho vydržala....niečo podobné zažila moja
mama,: malý /vnúčik/ veľmi veľmi chcel psa, tak mu ho kúpili...tiež yorkšíra, ale za niekoľko mesiacov
ho nevedeli vychovať...tiež mám dojem, že skúsili všetky možnosti...a stále nič....
tak moja mama /samozrejem len a len ona umývala cikačky po izbách/ rozhodla, že psík
pôjde z domu von...dali sme inzeráty všade možne /o.i. aj na www.bazos.sk/ a našiel
sa
niekto, kto ho adoptoval.....držím palčeky....
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

len abz z neho neboil uz gulas
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Sylvia, uz si prisla na to, ci moci, alebo znackuje so zdvihnutou nohou?
lebo neviem, ci si vyuzila moznost, obviazat psikovi pipika, vlastne, pritlacit ho tym popruhom k telu a vtedy necika, robi sa to psom na vystavach, aby sa nepospinili.
Ak chces viac info....napisem ti do SS. Snad ho koli tomu nechces utratit, preboha. Kolko mocu moze vypiskat taky maly pes.
0 1
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

za den ? vynásob si to 4 rokmy....
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Iba v noci, nie? da sa ohradit urcity priestor, kde sa v noci moze zdrzovat, aby to nerobil po celom byte.taky maly pes, pripadne mu dat popoludni a vecer pit menej, mam na to svoj nazor, ale nepisem ho. Ale koli moceniu utratit psa- nechapem.
1 1
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

Veru, ak mas niekde v dome miesto, kde su dlazdice a nie plavajuca, parkety a koberec, kde moc vsaje, tak ak sa rozhodnes dat svojmu maznacikovi este jednu sancu, tak si mozes kupit napr ohradku pre psikov, velkosti su rozne a daju sa aj rozsirovat nahradnymi dielmi. Napr. http://www.prechovatelov.sk/eshop/psy/ohradky-klietky/ Ta ohradka sa da pouzit aj pre zajkov do travy, atd.
1 0
BIZAL BIZAL

BIZAL je offline (nepripojený) BIZAL

Do bytu ho nikto nebude chciet. Hlavne treba najst niekoho, kto ho vezme do domu na dvor. Myslim, ze na inzercii nebude problem. Ja som takto rozdala 8 steniatok za par dni.
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

BIZAL Pozri príspevok
Do bytu ho nikto nebude chciet. Hlavne treba najst niekoho, kto ho vezme do domu na dvor. Myslim, ze na inzercii nebude problem. Ja som takto rozdala 8 steniatok za par dni.
Yorkshira na dvor?
A vykurovanu budu k tomu ci ako?

Ja by som to tiez skusila skor s ohradkou v byte ....
0 0
BIZAL BIZAL

BIZAL je offline (nepripojený) BIZAL

Urcite na dvor, lepsie ako si znicit si byt a zdravie. Ja mam psy rada, vychovala som nejake a psa mam, ale vzorneho Netreba ho viac pustat do bytu, v zime dat do predsiene...je vela moznosti aby ostal zdravy. A moze si curat kedy chce a kde chce. Co je na tom zle? Ved tie plemena boli vyslachtene do kabeliek a tam sa necura...
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

BIZAL Pozri príspevok
Urcite na dvor, lepsie ako si znicit si byt a zdravie. Ja mam psy rada, vychovala som nejake a psa mam, ale vzorneho Netreba ho viac pustat do bytu, v zime dat do predsiene...je vela moznosti aby ostal zdravy. A moze si curat kedy chce a kde chce. Co je na tom zle? Ved tie plemena boli vyslachtene do kabeliek a tam sa necura...
To je chvalyhodne, ale o yorkshiroch ako plemene nevies zjavne nic.
Yorkshir nema podsadku, podchladi sa uz pri teplotach okolo nuly, nieto este prezit nejake minusove teploty.
Jednoducho v nasich podmienkach yorkshir vonku neprezije prvu zimu.

A dalsi omyl je, ze boli vyslachtene do kabeliek.
Boli slachtene na lov ... ako durice ....
Naposledy upravil ivka70 : 13.02.12 at 18:30
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

BIZAL Pozri príspevok
Urcite na dvor, lepsie ako si znicit si byt a zdravie. Ja mam psy rada, vychovala som nejake a psa mam, ale vzorneho Netreba ho viac pustat do bytu, v zime dat do predsiene...je vela moznosti aby ostal zdravy. A moze si curat kedy chce a kde chce. Co je na tom zle? Ved tie plemena boli vyslachtene do kabeliek a tam sa necura...
no v tomto prípade sa očividne stala niekde chyba ale ten pes zato nemôže, myslím že to nezvládol niekto iný....
2 0
BIZAL BIZAL

BIZAL je offline (nepripojený) BIZAL

Dobre no, tak dufam, ze ho niekto bude chciet do bytu.
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

koľko taký mini pes vyčúra za noc? pol deci? aj to je podľa mňa veľa.....nechápem,prečo ho na noc nezavrieš niekam,prečo chodí celú noc po celom byte a všetko očúrava,lebo tak to vyzerá,podľa toho,čo píšeš.
0 1
BIZAL BIZAL

BIZAL je offline (nepripojený) BIZAL

lujza.j Pozri príspevok
no v tomto prípade sa očividne stala niekde chyba ale ten pes zato nemôže, myslím že to nezvládol niekto iný....
to je velmi pravdepodobne, no uz som sa aj stretla s pripadom, ze pes to robil naschval...tusim, ze po 10 tyzdnoch ak to opakovane robi, treba ho dat prec a necakat, ze to prestane. nepamatam presne...
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

Ta ohradka je fakt dobry napad ... len na noc.
Pes si totiz do pelechu nenacura ..to vedia instinktivne uz male steniatka ....
Najskor to po nich fenka uprace a potom ak maju moznost, chodia sa vypraznovat von ...

Ja by som to s ohradkou skusila ..a rano rovno z nej von.
Ak by bol problem cestou, treba ho vyniest bruskom hore ...to je dalsi instinkt ..pes sa sam neocura ....
1 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

Tiez si myslim, ze bude problem najst nejaku dobru dusu, ktora si pusti psika do bytu a pokusi sa ho prevychovat... mozno sa najde nejaky cinziakovec s tym, ze ak sa nepodari, tak ved psik bol do daru a moze to vyriesit po svojom, ak prevychova nevyjde. Tiez by som hladala skor niekoho s rodinnym domom a dvorom. Ved rodinny dom poskytuje mnohe priestory, kde by psik mohol spat v noci, v zime, atd. A netreba sa na tom pohorsovat, ze suteren, letna kuchyna... Kazdy pes by sa podla mna potesil zahrade a vobec by mu nevadilo, ze spi kdesi v suterene... Asi by som to aj nejako sformulovala v inzerate, s cim ma psik problem a aj to, ze nema tu podsadu, preto je potrebne, aby v pripade chladneho pocasia mal nejaky vhodny priestor.

PS: to je moja druha rada, prvou je ta ohradka
Naposledy upravil Chokma : 13.02.12 at 18:30 Dôvod: PS
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

BIZAL Pozri príspevok
to je velmi pravdepodobne, no uz som sa aj stretla s pripadom, ze pes to robil naschval...tusim, ze po 10 tyzdnoch ak to opakovane robi, treba ho dat prec a necakat, ze to prestane. nepamatam presne...
áno aj to je možné, žiarlivosť-odmietnutie. ale ked to robí od začiatku tak sa stala chyba niekde na začiatku a pri tom sme neboli... ten moment by mohla vedieť zadávateľka témy
0 0
BIZAL BIZAL

BIZAL je offline (nepripojený) BIZAL

ivka70 Pozri príspevok
Ta ohradka je fakt dobry napad ... len na noc.
Pes si totiz do pelechu nenacura ..to vedia instinktivne uz male steniatka ....
Najskor to po nich fenka uprace a potom ak maju moznost, chodia sa vypraznovat von ...

Ja by som to s ohradkou skusila ..a rano rovno z nej von.
Ak by bol problem cestou, treba ho vyniest bruskom hore ...to je dalsi instinkt ..pes sa sam neocura ....
skusala si buldocka? ten to prave ze pod seba a na seba ma najradsej))) a to len york nema podsadu?
0 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

BIZAL Pozri príspevok
skusala si buldocka? ten to prave ze pod seba a na seba ma najradsej))) a to len york nema podsadu?
Vela psov nema podsadu a preto by mali v mrazivom pocasi spavat niekde, kde nemrzne.
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

BIZAL Pozri príspevok
skusala si buldocka? ten to prave ze pod seba a na seba ma najradsej))) a to len york nema podsadu?
Neskusala a neverim, ze to robi pod seba kazdy buldocek ...
Podsadu nema viac druhov, aj pudel, bishon ....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať