Zavrieť

Porady

Výhradný predajca

Dobrý deň,
obraciam sa na Vás s prosbou o radu.

Chcem dovážať z Číny kolieskové korčule istej talianskej značky ktorá má na Slovensku výhradného predajcu.
Ide o originály, vyrábané v Číne a dovážané do Talianska a potom na Slovesnko. Fabrika v Čine mi napísala že mi kľudne môže dodať toľko tovaru kolko potrebujem. Takze by som to tu dalej predával.
1. Otázka - Poruším tým zákon resp. inú právnu normu?
2. Otazka - Zmluva o výhradnom zastúpení je stále iba dvojstranná zmluva medzi zastúpeným(Talianská firma) a zástupcom (SK firma) takže ja ako nezainteresovaný ju nemusím dodržiavať??
3. Otázka - Môže ma Slovenská firma ktorá je vyhradným zástupcom žalovat?



Dakujem a verím že mi pomôžete.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

    Som, kto som... AlaNR
    Problémy môžu byť, ale akurát medzi Tebou dovozcom na Slovensko a Talianmi. Ale v podstate Ti nič nemôžu...

    Pravdepodobne ide o veľmi neserióznu firmu v Číne, keď jej výhradné zastúpenie nič nehovorí.
    Ak sa Ti s nimi podarí uzatvoriť zmluvu, tak Ti zagratulujem, lebo v Číne to takto nefunguje... aspoň podľa toho, čo mi je známe...
    Skôr môžeš očakávať, že ak sa im ozve niekto iný zo Slovenska, pošlú tovar aj jemu... resp. pošlú tomu, kto objedná viac... alebo aj obidvom...
    Čína je nevyspytateľná...

    mirdzi1 je offline (nepripojený) mirdzi1

    mirdzi1
    Dakujem za radu
    Neplánujem s nimy uzatvárať žiadne zvláštne dohody, iba nakúpiť tovar a predat na Slovensku.
    V podstate ma zaujíma len to či ten výhradný predajca ma nemôže dáko napadnúť. Bojím sa hlavne toho aby nerobili problém na colnici, pretože ak príde značkový tovar z Číny môžu mať colníci pochybnosti či nejde o falzifikáty. V takom prípade si prizvú experta - spravidla výhradného predajcu danej značky a ten im povie či si myslí že je to originál alebo fake......A práve tu môže vyhradny predajca povedať že je to fake (aj keď nie je) a zásielku mi zhabú..........alebo sa mýlim????

    mirdzi1 je offline (nepripojený) mirdzi1

    mirdzi1
    Ešte jedno doplnenie: Firma je Talianska, ona uzatvára zmluvy. V Číne je len fabrika ktorá tovar im ale aj iným značkám vyrába a predáva na vlastnu päsť na nete.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.