Zavrieť

Porady

Odkúpenie časti pozemku od slovenskeho pozemkoveho fondu

Ahojte. Plánujem kúpiť malý starý domček na dedine, ktorý zbúram a zároveň by som tam chcel postaviť dom. Je to moja vysnívaná lokalita, avšak ten pozemok má malú výmeru a tak som pozeral parcelu za ním, ktorá je pekná rovinka. Problém je, že je to parcela vyše 4000 m2, ja by som z neho chcel len cca 1000 m2. Kupovali ste niekto takto pozemok od SPF? Ako postupovať? Dá sa odkúpiť len časť pozemku ? Ako dlho trvá celý proces obchodu? Vopred ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    easton1818 je offline (nepripojený) easton1818

    easton1818
    samozrejme to som čítal, zaujíma ma niečo z praxe, teda skúsenosti ľudí, čo to reálne zažili

    murro je offline (nepripojený) murro

    murro
    zabudni.tiez som zazil presne taku istu situaciu ako pises.
    Pani na fonde ma ale uzemnila s tym ,ze uz to nieje ako kedysi a si prisnepravidla na zaklade ktoych ti tomozu pridelit (napr restitucie, vlastnictvo susednych pozemkov a pod) a dalsia vec, ze cenu si urcia na zaklade "nezavisleho" posudku, teda bazinu za dvorom ti mozu predat za cenu stavebnehe pozemku o 100 metrov dalej...
    ak ti to neda, dohodni si na spf audienciu a oni ti to vysvetli

    easton1818 je offline (nepripojený) easton1818

    easton1818
    dakujem za odpoved skusim s tym nieco urobit a ked to nepojde, tak jednoducho budem musiet hladat inde, aj ked toto je jednoducho pre mna top

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    easton1818 Pozri príspevok
    Ahojte. Plánujem kúpiť malý starý domček na dedine, ktorý zbúram a zároveň by som tam chcel postaviť dom. Je to moja vysnívaná lokalita, avšak ten pozemok má malú výmeru a tak som pozeral parcelu za ním, ktorá je pekná rovinka. Problém je, že je to parcela vyše 4000 m2, ja by som z neho chcel len cca 1000 m2. Kupovali ste niekto takto pozemok od SPF? Ako postupovať? Dá sa odkúpiť len časť pozemku ? Ako dlho trvá celý proces obchodu? Vopred ďakujem
    http://www.pozfond.sk/web_predaj_neh..._pozemkov.aspx

    Odkúpenie časti pozemku od slovenskeho pozemkoveho fondu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.