Zavrieť

Porady

ako vysporiadať účet 261 v programe omega

Dobrý deň prosím niekoho kto robí v omege, o radu, ako vysporiadať účet 261 s účtami 211 a 221 ? Cez čo ? Ďakujem krásne
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

tictac7
...keď ho máš na strane MD a nerobila si posledné dni prevody medzi účtami v dvoch rôznych bankách, tak to nie je dobré...
...vytlač si výpis z účtu číslo 261 a pekne musíš všetko odškrtať. Ak Ti sedí účet 221 so zostatkom podľa banky - niekde Ti ušiel výber z banky, ktorý nemáš nahodený v pokladni..
Naposledy upravil tictac7 : 14.02.12 at 13:31 Dôvod: predložka :-)

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

tictac7
...ako čo chceš vysporiadať? čo Ti nesedí? čo si účtovala? buď konkrétna

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Johanka
...cez doklady V čom máš nesúlad ?
Účet 261 vykazuje neprimerané zostatky ? Tzn. napr. peniaze boli vybrané z účtu a neboli vložené do pokladnice ?
Nie potrebujem ich spárovať, ak vyberám peniaze z banky účtujem 261/221 bloček z bankomatu, alebo banky dávam do pokladne účtujem 211/261 a tak mám 261 aj MD aj DAL a potrebujem to spárovať, ďakujem

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

tictac7
Ivenka Pozri príspevok
Veď na druhej strane máš potom 5.../261
...prepáč, ale toto je čo?

Paula je offline (nepripojený) Paula

Paula
Pneuformance Pozri príspevok
Nie potrebujem ich spárovať, ak vyberám peniaze z banky účtujem 261/221 bloček z bankomatu, alebo banky dávam do pokladne účtujem 211/261 a tak mám 261 aj MD aj DAL a potrebujem to spárovať, ďakujem

Veď 261 vľavo a 261 vpravo sú pár. Nechápem o čo Ti kráča.

Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

Ivenka
No predpokladaám, že ak vyberá peniaze z účtu do pokladne cez 261, tak to jej sedí. Myslím že asi nemá správne učtované platby kartami ?

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

tictac7
Pneuformance Pozri príspevok
Nie potrebujem ich spárovať, ak vyberám peniaze z banky účtujem 261/221 bloček z bankomatu, alebo banky dávam do pokladne účtujem 211/261 a tak mám 261 aj MD aj DAL a potrebujem to spárovať, ďakujem
...a čo tam potrebuješ spárovať. Veď máš tú istú sumu na 261 účtovanú raz na základe bankového výpisu a raz na základe PPD alebo VPD a raz je na strane MD a raz na strane D. Čo chceš s čím párovať?
...na konci roka máš na 261 buď zostatok 0,-- alebo, ak tam máš zostatok, tak ak si vyberala z bankomatu 30. alebo 31.12. príklad 100,-- máš zostatok na strane D na 261, ktorý sa Ti "vynuluje" zápisom v januári, keď budeš mať na výpise z účtu ten výber zaúčtovaný....
Strana MD je o 320 eur väčšia ako DAL, a myslela som že sa to má položkovite párovať
nie, ale máme externú účtovníčku a momentálne je PN, tak sa snažíme sami ...

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

tictac7
Pneuformance Pozri príspevok
nie, ale máme externú účtovníčku a momentálne je PN, tak sa snažíme sami ...
...tak si zmeň profil, lebo potom neviem, či si zo mňa niekto robí srandu alebo fakt potrebuje polopatisticky niečo vysvetliť...

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.