Zavrieť

Porady

Notebook Asus K53S problém

Zdravím.
Pred nedávnom som su kupil nový notebook -Asus K53S na klávesnici aj v popise je napísané že obsahuje grafickú kartu Nvidia Geforce 540M , keď si pozriem akú grafickú mám v evereste tak vypisuje Intel HD 3000 a preto neviem či to tak má byť alebo nie . Keď kliknem na tento počítač správca zariadený a pozrem grafiku je tam napísané Intel (R)Graphisc Family a podtým ešte Standart VGA Graphics adapter. Niesom v PC žiadny expert a neviem si stým rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Barticek je offline (nepripojený) Barticek

    Barticek
    taku tam máš grafiku aku maš v tomto počítači čiže tu integrovanu Intel nie Nvidiu.

    chosee je offline (nepripojený) chosee

    chosee
    Len som zistil že vlastne tento notebook by mal mať 2 grafiky tú intelácku pre šetrenie energie a ešte tu Nvidiu ktorá by sa mala automaticky spúšťať pri hraný hier alebo keď vlastne nejako určí že teraz treba zabrať , cez dxdiag mi vyhodí tiež intelácku pretože v tedy netreba zabrať aspoň takto som sa to dočítal. Lenže niekde by mi ju určite malo vyhodiť , len neviem kde a ako

    mecky je offline (nepripojený) mecky

    mecky
    normalna vec, mas 2 graficke karty, vo windowse fubguje HD3000 v hrach (3D zatazi) sa zapina GT540
    technologia sa vola nVidia Optimus

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Pokiaľ to pustíš cez Everest - nie je potrebný veľký grafický výkon a je defaultne zapnutá int.grafika - preto ju vyhodnotí. Pokiaľ by sa však zvýšila záťaž (resp. potreba) grafického výkonu, OS a procesor prepnú na NVidiu (a ani to nepostrehneš).

    mecky je offline (nepripojený) mecky

    mecky
    chosee Pozri príspevok
    Lenže niekde by mi ju určite malo vyhodiť , len neviem kde a ako
    najdi si nvidia control panel, tam su nastavenia, ako sa prepinaju, mozes si nvidiu (tusim) zapnut aj manualne

    chosee je offline (nepripojený) chosee

    chosee
    ďakujem vám za radi ale chyba bola úplne niekde inde . Pri kúpe notebooku som si dával inštalovať windows predajcovi , pretože som ho nekupoval s OS a pán predajca mi nenainštaloval ovládač Nvidia a tak notebook používal len intel grafiku . Už som našiel aj ten ovládač Nvidie kde sa dá manuálne nastaviť pri akých programoch ma notebook používať ktorú kartu. ďakujem za rady .

    Notebook Asus K53S problém

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.