Zavrieť

Porady

Účtovanie

Poradí mi niekto ako vyúčtovať cestu, ak som cestoval z Bj do Ba autom, ktoré mám v prenájme od otca a nemám zaplatenú cestnú daň. Môžem nejako vyúčtovať náklady s tým spojené. Som SZČO a išiel som spolu so svojim zamestnancom na turnus.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    boban je offline (nepripojený) boban

    boban
    Pokiaľ nie je zaplatená cestná daň, nemáš nárok ako SZČO na vyúčtovanie nákladov.

    Katarina je offline (nepripojený) Katarina

    Katarina
    Dovolím si nesúhlasiť s boban a Monikou.To, že nie je zaplatená cestná daň nemá žiadny vplyv na účtovanie nákladov súvisacich s použitím vozidla do nákladov. To je druhá vec, že pri daňovej kontrole sa spätne dorubí cestná daň aj so sankčným úrokom. Totiž zákon o dani z príjmu nekladie podmienku zaplatenia dane z motorových vozidiel pri nároku na daňové náklady v súvislosti s používaním motor.vozidla.
    Zákon o dani z motor. vozidiel ukladá povinnosť uhrady dane na vozidlá používané na podnikanie. Ide tu však o dva rôzne zákony.

    Evanka je offline (nepripojený) Evanka

    Evanka
    stevoh
    Poradí mi niekto ako vyúčtovať cestu, ak som cestoval z Bj do Ba autom, ktoré mám v prenájme od otca a nemám zaplatenú cestnú daň. Môžem nejako vyúčtovať náklady s tým spojené. Som SZČO a išiel som spolu so svojim zamestnancom na turnus.
    Ak sa ti jedná iba o túto jednu cestu, vyplatila by som to kvázi zamestnancovi. Nezáleží na tom, koho auto na pracovnú cestu zamestnanec použije. Teda môže to byť aj auto tvojho otca. V tom prípade DzMV netreba platiť. Samozrejme môžeš cestovať s ním aj ty, ale sebe budeš účtovať iba stravné.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.