Zavrieť

Porady

Ako vyplniť výkaz o majetku a záväzkoch

ahojte moji milý poraďáci

chcem Vás poprosiť o radu pri vyplňovaní výkazu o majetku a záväzkoch.

na radku 02 sa čo uvádza ? Dlhodobý majetok máme už odpísaný uvádza sa tam jeho hodnota alebo a to týka iba aktuálne odpisovaných majetkov ich zostatková cena napr. Auto.
Toto totálne neviem ako to správne má byť. Prosím uvedte ma nasprávnu cestu.

na riadku 04 a 05 uvádzam zásoby ktoré mám k 31.12.2011 na sklade

na riadku 17 z inventúry k 31.12.2011
1,DF nezaplatené započítavajú sa aj zálohové faktúry ??
2, dph za 4 Q
3,Daň za rok 2011
4. Soc.a zdrav poisť za december

Ďakujem Vám všetkým za pomoc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Marcelka V je offline (nepripojený) Marcelka V

    Marcelka V
    Zasekla som sa pri vyplňovaní výkazu o majetku a záväzkoch.Manžel pozastavil živnosť ku dňu 17.07.2011. Mal záväzok voči DÚ daň z motorových vozidiel 53,93€ Mám do výkazu do riadka 17 napísať tu sumu,keď budem v daňovom priznaní upravovať základ? Ďakujem.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Marcelka V Pozri príspevok
    Zasekla som sa pri vyplňovaní výkazu o majetku a záväzkoch.Manžel pozastavil živnosť ku dňu 17.07.2011. Mal záväzok voči DÚ daň z motorových vozidiel 53,93€ Mám do výkazu do riadka 17 napísať tu sumu,keď budem v daňovom priznaní upravovať základ? Ďakujem.
    Do akého obdobia má pozastavenú živnosť ?

    Marcelka V je offline (nepripojený) Marcelka V

    Marcelka V
    Od18.07.2011.-do17.07.2014má pozastavenú živnosť.Ja som to spravila nakoniec takto.Účtujem v ALFE.Do záväzkov som zaevidovala záväzok voči DÚ-53,93€ aj záväzok voči SP a ZP spolu vo výške 69€. Do výkazu mi to prenieslo r.17-123€. Zaškrtla som mimoriadna závierka,obdobie 01.2011-07.2011. A v DP som znížila základ o tých 123€. Je to správne? Ďakujem.

    Katarina je offline (nepripojený) Katarina

    Katarina
    Marcelka V Pozri príspevok
    Od18.07.2011.-do17.07.2014má pozastavenú živnosť.Ja som to spravila nakoniec takto.Účtujem v ALFE.Do záväzkov som zaevidovala záväzok voči DÚ-53,93€ aj záväzok voči SP a ZP spolu vo výške 69€. Do výkazu mi to prenieslo r.17-123€. Zaškrtla som mimoriadna závierka,obdobie 01.2011-07.2011. A v DP som znížila základ o tých 123€. Je to správne? Ďakujem.
    Pri pozastavení živnosti a neobnovenia do podania daňového priznanie t.j.31.3.2012 sa postupuje ako pri poslednom daňovom priznaní, teda upravuje sa základ dane v peňažnom denníku ako nepeňažná operácia. Daň z motorových vozidiel a platby so SP a ZP sú výdavkom, preto ich treba zaúčtovať do peňažného denníka ako VOZD. V daňovom priznaní s týmito údajmi nepracujete.

    Marcelka V je offline (nepripojený) Marcelka V

    Marcelka V
    Ešte by som sa opýtala. Na bankovom účte mu k 17.07.2011 ostala suma 9€ Účet zrušil o mesiac neskôr. Mam mu urobiť výdaj z banky osobnú spotrebu,alebo mu môže ostať tých 9€. Asi ten výdaj že?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.