Zavrieť

Porady

vkladná knižka vs účet

Neviete mi odporúčiť dobrú banku, ktorá poskytuje najlepšie podmienky pre ukladanie prachov na knižku?
Najprv som sa rozhodoval pre účet, ale kedže za vedenie účtu sa platí a teraz nemám stály príjem, tak som sa rozhodol pre vkladnú knižku kde sa za vedenie účtu neplatí. Alebo existujú výnimky? Počul som už o mbank, kde sa zavedie účtu neplatí, no nemám s ňou skúsenosti.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Urob si účet v ZUNO, majú bezplatné vedenie účtu a k účtu šporiaci účet s úrokom 2,01% .. poprípade dáky účet plus s úrokom 2,5%.
    Kartu k účtu dajú zadarmo, za výbery z bankomatu sa platí. Ale treba zvážiť toto je internetová banka, ako budeš vkladať peniaze na účet.

    daria29 je offline (nepripojený) daria29

    daria29
    na vkladnej knizke nieje skoro ziadny urok! neoplati sa !bola som v tatra banke, maju napr . termin ucet na 1 rok 2.2 %jasne ze maju aj 2 roc , 3roc, treba sa opytat, ale na knizku by som si nedala. vraj dobre zaraba realitny fond...zrusila som zaistene fondy, tie nejdu, treba ist do banky..

    Puma05 je offline (nepripojený) Puma05

    Puma05
    Podla toho, na co to chces. Ak potrebujes ucet, kam by ti mohli chodit peniaze napr. z brigad, tak si vyber Zuno alebo mBank - oba ucty su bez poplatkov, lisia sa vo vyberoch z bankomatov a trvalych prikazoch. Vsak zasurfuj na ich webstranky a pozri presne podmienky.
    Ak peniaze chces iba ulozit, aby sa zhodnocovali, tak odporucam Axa konto - je bez poplatkov, aktualne sa zhodnocuje urokom 2,5% a ku svojim peniazom mas relativne neobmedzeny pristup (mozes si ich vybrat kedykolvek, kolkorat chces, akurat presun penazi z Axa konta na ucet trva cca tyzden). Pre viac info opat odporucam pozriet oficialny web Axy.

    vkladná knižka vs účet

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.