Zavrieť

Porady

Priznanie - pausalne vydavky a poistne

Prosím o radu.Idem uplatnovat 25% nákladov a poistne zaplatene v preukaz.vyske.Asi som nepochopila zakonodarcov,lebo mam dilemu:
1.Z uhrnu prijmov vypocitam 25% a potom odrátam poistne?
príklad: Hr.prijem 100.000,-
- 25% = 25.000,-
75.000,-
- poist. 33.891,-
Základ dane 41.109,-
ALEBO
2.Z uhrnu prijmov odratam poistne a potom vypocitam 25%?
príklad: Hr.príjem 100.000,-
- poist. 33.891,-
66.019,-
- 25% = 16.504,-
Základ dane 49.515,-


Čo teraz?
Dík za každý názor.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    silvia37 je offline (nepripojený) silvia37

    silvia37
    T.z. ze do danoveho priznania sa uvedu do tabulky vydavky napr. zo zivnosti 25%vydavkov + poistne?
    Prijem 100.000,-;Vydavky 25.000,-+poistne???

    Dakujeme za odpoved

    RenataK je offline (nepripojený) RenataK

    RenataK
    Môžem si uplatniť do výdavkov aj dobrovoľné poistné platené do SP? (nemala som povinnosť platiť poistné do SP, prihlásila som sa iba dobrovoľne) Ďakujem

    Katija je offline (nepripojený) Katija

    Katija
    RenataK
    Môžem si uplatniť do výdavkov aj dobrovoľné poistné platené do SP? (nemala som povinnosť platiť poistné do SP, prihlásila som sa iba dobrovoľne) Ďakujem
    Ak máš príjmy podľa § 5, alebo § 6 zákona 595/2003 Z.z., tak môžeš. Bolo na to vydané usmernenie MF SR č. 2634/2004-72, ktoré bolo uverejnené vo Finančnom spravodajcovi č. 2/2004. Je to v uvedené v bode 29.

    Pepa je offline (nepripojený) Pepa

    Pepa
    RenataK
    Môžem si uplatniť do výdavkov aj dobrovoľné poistné platené do SP? (nemala som povinnosť platiť poistné do SP, prihlásila som sa iba dobrovoľne) Ďakujem
    Môžeš .

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    RenataK
    Môžem si uplatniť do výdavkov aj dobrovoľné poistné platené do SP? (nemala som povinnosť platiť poistné do SP, prihlásila som sa iba dobrovoľne) Ďakujem
    Ty si nemala povinnosť prihlásiť sa na SP ako platiteľ poistného . Tým, že si sa prihlásila ako "dobrovoľný" platiteľ, vznikla Ti povinnosť platiť poistné. Vlastne je to tak, že si sa dobrovoľne prihlásila ako platiteľ poistného. Súhlasím s odpoveďami, že môžeš.

    Priznanie - pausalne vydavky a poistne

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.