Zavrieť

Porady

Danový doklad

chcem začať podnikať, v oblasti predaja pneumatik nevedeli by ste mi poradiť nejakého dodavatela ktorý ponuka pneumatiky za veľkoobchodné cený? ale mám otázku, ako je to s dávanim bločkov? kedy nemusim dať bloček a kedy musim?
Je to pre mna dosť dôlezite?
za odpovede dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    doklad z ERP musíš dať vždy, ak klient platí v hotovosti, platobnou kartou....

    Marko1912 je offline (nepripojený) Marko1912

    Marko1912
    to viem ak uz do pokladne natukam a výjde mi doklad ze som povinný, ale čo ak povie ci sa to neda vybaviť aj bez dokladu, co to pre mna bude znameta, a ako to zaevidujem ak to vôbec zaevidujem?napr. v predajni mam 50 pneumatik je potrebne ich evidovat? alebo vôbec nie ak nemam sklad, ale rovno by som ich nosil do predajne? mne ide hlavne o to ze kupim pneumatiky a na doklade mam 50 a zauctovaných budem mat len cca 40?

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Marko1912 Pozri príspevok
    to viem ak uz do pokladne natukam a výjde mi doklad ze som povinný, ale čo ak povie ci sa to neda vybaviť aj bez dokladu, co to pre mna bude znameta, a ako to zaevidujem ak to vôbec zaevidujem?napr. v predajni mam 50 pneumatik je potrebne ich evidovat? alebo vôbec nie ak nemam sklad, ale rovno by som ich nosil do predajne? mne ide hlavne o to ze kupim pneumatiky a na doklade mam 50 a zauctovaných budem mat len cca 40?

    Akože daňový únik?

    Marko1912 je offline (nepripojený) Marko1912

    Marko1912
    NIe danový unik, to urcite nie , to nechcem a ani by som si to nedovolil, len sa pýtam co mam v takom pripade robit, klasicky povedat ze bohuzial to nebudem mozne??
    Mila123 ako čo nebude možné? ak sa predáva bez dokladu je to daňový únik, čo iné by to bolo????

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Marko1912 Pozri príspevok
    NIe danový unik, to urcite nie , to nechcem a ani by som si to nedovolil, len sa pýtam co mam v takom pripade robit, klasicky povedat ze bohuzial to nebudem mozne??
    Marko, takéto rady si nepýtaj na Porade. Možno ti poradia chlapi niekde v krčme, ale následky budeš niesť sám.

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Marko,
    ved babenky Ti tu vysvetlujú, že si sa chcel dopustiť daňového úniku. Ako ináč môžeš nazvať predaj bez dokladov?
    Takže musíš byť rázny a povedať zákazníkom, u mňa je všetko s bločkom - dokladom.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Marko1912 Pozri príspevok
    tak dakujem a prepacte ze som obtazoval
    necchcel som sa vas dotknut ani urazit.
    Prepacte.
    Marko, neobťažoval si. To čo chceš robiť je naozaj daňový únik. Ak máš doklad o nákupe 50 pneumatík, tak aby ti sedela skladová evidencia, musíš ich 50 s dokladom predať. Nie každá musí byť s rovnakým rabatom. Ak niekomu predáš lacnejšie, inému drahšie - je na tebe. Len by si ich nemal predávať pod nákupnú cenu, lebo podnikanie je činnosť za účelom dosahovania zisku.
    Ivenka A potom sa stane že budeš mať na sklade viac pneumatik ako ma BARUM napr.

    Marko1912 je offline (nepripojený) Marko1912

    Marko1912
    ja to nechcem robit a preto sa pred takým chcem vystíhať, v plane mám viesť si komplet papiere ako spravne majú byt bez unikov a problémov. Dakujem vam za rady a ponaučenie. Este raz dakujem. pomohli ste mi.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.