Zavrieť

Porady

aké nenáročné izbové rastlinky pestovať? Poraďte

Chcela by som sa opýtať na vaše rady - milujem kvety, rastliny a pod....lenže som dosť lajdácka pestovateľka a preto by som rada pestovala u nás v paneláku nejaké nenáročné rastlinky - mám antúriu, ktorá mi celá ozelenela, kvety jednoducho zmizli, vyháňa mi už len listy....cez Vianoce som mala vianočnú ružu - no tá je pre mňa mimoriadne náročná a asi preto mi z nej zostali doma už len stonky, a mám aj orchideu, ktorej prestali rásť listy, stonku mi radili odcvaknúť, tak som spravila a orchideu som zrejme znehodnotila... mojim kvietkom sa teda u nás moc nedarí, poradíte mi nejakú peknú rastlinku, podľa všetkého aj takú čo by kvitla, rozmýšľala som nad Kalanchoe....a hlavne nenáročnú??? ďakujem za všetky rady!!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bjuty smis je teraz online bjuty smis

    bjuty smis
    feferonky, čili......je plno dekoratívnych druhov a máš aj úžitok.....

    sisima je offline (nepripojený) sisima

    sisima
    kikuskkka Pozri príspevok
    Chcela by som sa opýtať na vaše rady - milujem kvety, rastliny a pod....lenže som dosť lajdácka pestovateľka a preto by som rada pestovala u nás v paneláku nejaké nenáročné rastlinky - mám antúriu, ktorá mi celá ozelenela, kvety jednoducho zmizli, vyháňa mi už len listy....cez Vianoce som mala vianočnú ružu - no tá je pre mňa mimoriadne náročná a asi preto mi z nej zostali doma už len stonky, a mám aj orchideu, ktorej prestali rásť listy, stonku mi radili odcvaknúť, tak som spravila a orchideu som zrejme znehodnotila... mojim kvietkom sa teda u nás moc nedarí, poradíte mi nejakú peknú rastlinku, podľa všetkého aj takú čo by kvitla, rozmýšľala som nad Kalanchoe....a hlavne nenáročnú??? ďakujem za všetky rady!!!
    myslím. že by ste si na nete mala nastudovat co vase rastliny potrebujú a podla toho im vyhoviet aj ja to tak robím, ked mám niečo nové... inak je jedno čo Vám kto poradí, ked nebudete vediet ako sa o to treba starat...
    u mna najviac casu venujem orchideám, lebo ich mám dost a pri ponáraní či hnojení je to robota na pol dna o ostatné rastliny sa nijako špeciálne nestarám, obcas zabudnem poliat aj 2-3 týždne ))) a to mám doma aj 2m kávovník, ktorý ide opat celý zakvitnúť ...

    Valcake je offline (nepripojený) Valcake

    Valcake
    ...máš pravdu, ja som už párkrát kúpila, ale nikdy viac, lebo ja rada polievam tiež
    ...Soleirolia
    Nertera
    To sú dve rozdielne rastlinky, ...

    osky je offline (nepripojený) osky

    osky
    aj mna by zaujimali dake nenarocne kvety,nemusia byt zrovna kvitnuce.
    izbove ,hlavne take,ktore nepotrebuju vela svetla,pretoze mam taku policku na kvietky,ale je dost daleko od okna,nie je vsak v tme.mam tam uz 3 kvety,este by som aspon dva potrebovala.poradite?

    Valcake je offline (nepripojený) Valcake

    Valcake
    ...Aglaonema... je to veľmi nenáročný kvet a sú s rôznymi listmi, lenže ako lopatkovec.... nezmestí sa všade.
    Zamiokulkas, lenže tiež je vysoký...

    Chokma je offline (nepripojený) Chokma

    Chokma
    Nie je zrovna najnenarocnejsia, ale ked som ich zacala pestovat, tak ani ja som nebola nejaka najskusenejsia a vyslo to, tak ja radim africku fialku, a kdyby neco, tak: http://www.porada.sk/t136297-africke...-gloxinie.html
    sisima tiez som chcela odporucit fialky u mna nepotrebuju ziadnu starostlivost,vydrzia aj dlhsie nepolievanie, a furt mi kvitnú

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    neviem ja si myslím, že ked zadávateľka témy nebude schopná v správnych intervaloch robiť kvetom zálievku tak ťažko niečo odporučiť. pre mňa je starostlivosť o kvety v správnej zálievke + správne-vhodné miesto, teplota štandard bytová. ja keby som mala miesto určite by som sa vrátila k fialkách sú úžasné

    ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

    medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac ivuliatko
    Zamiokulkas, je naozaj nenáročný. Nepotrebuje veľa svetla a prežije aj pri lajdáckej pestovateľke.

    sisima mojej mame vykvitol

    Valcake je offline (nepripojený) Valcake

    Valcake
    ....jééééj teraz vidím, že nič nevidím zmizol mi obrázok a to bolo ako Rodinné šťastie na vrchu s oranžovými, červenými či žltými guličkami.....

    sisima je offline (nepripojený) sisima

    sisima
    no to rodinné šťastie, tiež nie je pre každého... ja som mala zopár rokov 4ks, potom som šla na týždeň na dovču, a manžel mi 2ks total utopil... zhnili... a teraz pred koncom roka som opať po 2 rokoch šla od neho na týžden preč a opať, zabil posledné 2ks.. tentokrát ich usušil... )))))))))))))))))))))))

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.