Zavrieť

Porady

ročné zúčtovanie zdravotného poistenia za rok 2011 cez MRP

Dobrý deň,
chcem sa informovať ohľadom ročného zúčtovania zdravotného poistenia za rok 2011, kde je zamestnávateľ povinný zaslať do zdravotnej poisťovne do 28.2.2012. Chcem sa spýtať ten ročný výkaz ZP sa dá urobiť aj v programe MRP - personalistika a mzdy? Lebo som to tam nikde nenašla ako to tam spraviť, alebo treba novšiu verziu?
Vopred ďakujem za informácie.



Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

    Lubaba
    http://www.zzz.sk/?clanok=11997

    Každý platiteľ poistného je v zmysle zákona povinný plniť povinnosti v súvislosti s vykonávaním ročného zúčtovania. Zamestnávateľov, ktorí si povinnosť zaslať výkaz nesplnia v danom termíne, nahlásia zdravotné poisťovne úradu. Za nesplnenie povinnosti môže úrad platiteľovi uložiť pokutu až do výšky 3319 eur, pričom bude brať do úvahy závažnosť, čas trvania a dôsledky nesplnenia povinnosti.









    Hlasovalo 9 pouzivatelov

    Užitočné (9)
    zdenka131, truch, Zdenka175, Danielle369, Mária27, Marína, Anja111, Paula, arizona
    9

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    vrbovnica Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    chcem sa informovať ohľadom ročného zúčtovania zdravotného poistenia za rok 2011, kde je zamestnávateľ povinný zaslať do zdravotnej poisťovne do 28.2.2012. Chcem sa spýtať ten ročný výkaz ZP sa dá urobiť aj v programe MRP - personalistika a mzdy? Lebo som to tam nikde nenašla ako to tam spraviť, alebo treba novšiu verziu?
    Vopred ďakujem za informácie.

    Dá sa urobiť v MRP... Výstupy - RZZP - Výkaz RZZP (2011). Ak to nemáš, stiahni si najnovšiu verziu.

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (6)
    jacekova, Paula, Monika Kováčová, Tamila, Danielle369, Lubaba
    6

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    Stebielko Pozri príspevok
    V MRP každému naprv vystavím žiadosť a doklad o preddavkoch a potom každému vystavím ročné zúčtovanie. A práve tu pri ročnom zúčtovaní, ak si rozkliknem niektorého zamestnanca, tak sa mi zobrazí tabuľka Výber typu výkazu a tu sú tie typy A, S a X? Keďže robím toto ročné zúčtovanie po prvýkrát, tak Vás prosím o pomoc. Ďakujem.
    Ty sa pokúšaš robiť zam-com RZ ZP za rok 2011? Ak áno, tak to nerob, budú to robiť ZP. Ty musíš len poslať do každej ZP, v ktorej ste mali zam-cov v priebehu roka 2011, Ročný výkaz RZZP.

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (6)
    Paula, Lubaba, Zdenka175, Danielle369, Marína, Tamila
    6

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Stačí nahliadnuť do vysvetliviek.
    Vyplňte príslušné písmeno vo štvorčeku:
    N = nový (prvotný výkaz), ktorý podáva platiteľ poistného v riadnom vykazovacom termíne
    O = opravný – je výkaz, ktorým sa opravuje celý prvotný výkaz, najneskôr do 31.5. prísl. roka
    A = aditívny (rozdielový) – je výkaz, ktorým vykazujeme rozdiel v údajoch oproti novému výkazu, najneskôr do 31.5. prísl. roka

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    allyshia Pozri príspevok
    Pekny den,
    mam rovnaky uctovny program. Chcem sa len opytat, do toho zoznamu mi nezahrna zamestnancov, ktorych som pocas roka odhlasila, len aktualnych zamestnancov... Je to tak spravne? Alebo ma ten vykaz zahrnat vsetkych zamestnancov pocas roka v danej poistovni??? ... Velmi dakujem za odpoved...
    Nie je to správne. Musíš tam mať aj zam-cov, odhlásených zo ZP v priebehu roka.

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    Stebielko Pozri príspevok
    Prosím Vás a ako je to teda s tými výkazmi. Keď zadám v MRP výpočet ročného zúčtovania, tak sa ma pýta na typ výkazu A, S alebo X. Jedna známa mi povedala, že každému treba dať výkaz typu A. Ale tu čítam, že ak mal zamestnanec viacej zamestnávateľov, tak sa jedná o typ S. Tak ako teda?
    Mne to pripadá, ako by si sa pýtala na tlačivá RZ ZP, používané napr. vlani, a nie na Ročný výkaz RZZP, ktorý sa posiela do ZP za rok 2011...

    Stebielko je offline (nepripojený) Stebielko

    Stebielko
    Ahoj. Na stránke MRP - otázky a odpovede je presne napísaný postup, ako postupovať pri ročnom výkaze ZP. Ja by som mala jednu otázku, pri ročnom zúčtovaní ZP sa pýta na typ výkazu. Všetkým mám dať typ výkazu A?

    allyshia je offline (nepripojený) allyshia

    allyshia
    Pekny den,
    mam rovnaky uctovny program. Chcem sa len opytat, do toho zoznamu mi nezahrna zamestnancov, ktorych som pocas roka odhlasila, len aktualnych zamestnancov... Je to tak spravne? Alebo ma ten vykaz zahrnat vsetkych zamestnancov pocas roka v danej poistovni??? ... Velmi dakujem za odpoved...

    Stebielko je offline (nepripojený) Stebielko

    Stebielko
    Prosím Vás a ako je to teda s tými výkazmi. Keď zadám v MRP výpočet ročného zúčtovania, tak sa ma pýta na typ výkazu A, S alebo X. Jedna známa mi povedala, že každému treba dať výkaz typu A. Ale tu čítam, že ak mal zamestnanec viacej zamestnávateľov, tak sa jedná o typ S. Tak ako teda?

    Stebielko je offline (nepripojený) Stebielko

    Stebielko
    V MRP každému naprv vystavím žiadosť a doklad o preddavkoch a potom každému vystavím ročné zúčtovanie. A práve tu pri ročnom zúčtovaní, ak si rozkliknem niektorého zamestnanca, tak sa mi zobrazí tabuľka Výber typu výkazu a tu sú tie typy A, S a X? Keďže robím toto ročné zúčtovanie po prvýkrát, tak Vás prosím o pomoc. Ďakujem.

    Rasťo74 je offline (nepripojený) Rasťo74

    Rasťo74
    Potreboval by som od Vás radu či som povinný za zamestnancov poslať súhrnný výkaz týka sa to zamestnancov od nejakej výšky zárobku?? alebo všetkých bez rozdielu zárobku.
    Ďakujem

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    Rasťo74 Pozri príspevok
    Potreboval by som od Vás radu či som povinný za zamestnancov poslať súhrnný výkaz týka sa to zamestnancov od nejakej výšky zárobku?? alebo všetkých bez rozdielu zárobku.
    Ďakujem
    za všetkých, kt. sú zamestnaní ...okrem dohodárov....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.