Zavrieť

Porady

účtovanie poplatkov za notára

Dobrý deň mohol by mi niekto poradiť ako mam do pokladne zaúčtovať výdavkový pokladničný doklad od notára /poplatok za výpis z obchodného registra/? Ďakujem Katarína
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    cibka1 Pozri príspevok
    prosím Vás o radu, požiadala som o výpis zo zbierky listín a neviem ako mám zaúčtovať zaplatený poplatok
    Ak to bolo v kolkoch 538, ak nie, tak služba 518.

    plavčík je offline (nepripojený) plavčík

    človek s dušou plavčík
    great.zv Pozri príspevok
    ja účtujem na 538A - poplatky: súdne, správne, miestne

    nám to vytkli audítori...s tým, že toto je služba

    cibka1 je offline (nepripojený) cibka1

    cibka1
    prosím Vás o radu, požiadala som o výpis zo zbierky listín a neviem ako mám zaúčtovať zaplatený poplatok

    cibka1 je offline (nepripojený) cibka1

    cibka1
    Tweety Pozri príspevok
    Ak to bolo v kolkoch 538, ak nie, tak služba 518.
    zaplatila som z účtu, tak 518/221 ?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    cibka1 Pozri príspevok
    zaplatila som z účtu, tak 518/221 ?
    Nemôžeš účtovať priamo náklad cez banku, musíš mať doklad o poskytnutí služby.

    cibka1 je offline (nepripojený) cibka1

    cibka1
    Tweety Pozri príspevok
    Nemôžeš účtovať priamo náklad cez banku, musíš mať doklad o poskytnutí služby.
    emailom mi prišiel výzva na úhradu s potrebnými údajmi, dám to cez ID na 518/345 a úhradu 345/221?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    cibka1 Pozri príspevok
    emailom mi prišiel výzva na úhradu s potrebnými údajmi, dám to cez ID na 518/345 a úhradu 345/221?
    A nemáš žiaden oficiálny doklad, len výzvu?

    cibka1 je offline (nepripojený) cibka1

    cibka1
    Tweety Pozri príspevok
    A nemáš žiaden oficiálny doklad, len výzvu?
    neviem čo myslíš pod pojmom oficiálny doklad, emailom mi prišla výzva na úhradu poplatku, sú tam uvedené všetky údaje potrebné na úhradu, a ďalej je tam napísané aké listiny sme si žiadali zaslať, myslím že by to ako doklad k internému dokladu mohlo stačiť, či nie?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    cibka1 Pozri príspevok
    neviem čo myslíš pod pojmom oficiálny doklad, emailom mi prišla výzva na úhradu poplatku, sú tam uvedené všetky údaje potrebné na úhradu, a ďalej je tam napísané aké listiny sme si žiadali zaslať, myslím že by to ako doklad k internému dokladu mohlo stačiť, či nie?
    Myslela som výzvu, len ako výzvu, nič iné. Ale ak píšeš, že má všetky údaje, ktoré má doklad obsahovať(IČO,DIĆ...) môžeš to zaúčtovať ako predpis záväzku, potom cez BV už len úhradu záväzku.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    cibka1 Pozri príspevok
    neviem čo myslíš pod pojmom oficiálny doklad, emailom mi prišla výzva na úhradu poplatku, sú tam uvedené všetky údaje potrebné na úhradu, a ďalej je tam napísané aké listiny sme si žiadali zaslať, myslím že by to ako doklad k internému dokladu mohlo stačiť, či nie?
    zrejme žiadaš elektronicky, nie? Potom príde iba výzva e-mailom, resp. do schránky portálu.
    áno, musí to stačiť, dokonca ak sa jedná len o poplatok zo sadzobníka, účtujem priamo z banky a k výpisu prikladám vytlačenú výzvu, event. aj sadzobník poplatkov.
    ID je lepší, lebo mám ID aj s prílohami pekne založené v šanone za sebou, v banke by som sa musela "hrabať" podľa dátumov. A ak klient má tých účtov viac.....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.