Zavrieť

Porady

Urok z odlozenej platby

Caute poradaci. Chcel by som vas touto cestou poprosit o radu z oblasti uctovania vynosov (asi trivialna otazka, ale neviem si poradit). Predam tovar dvom subjektom za 1000usd (1000usd je standardna cena za tovar). Prvemu dam splatnost 2 tyzdne a druhemu 2 roky. Ake je spravne uctovanie oboch pripadov z pohladu IFRS, resp. US GAAP :
1/ uctujem v obidvoch pripadoch revenue vo vyske 1000usd ?
alebo
2/ v druhom pripade diskontujem 1000usd do present value a v tejto sume vykazem revenue a zvysok do vysky 1000usd ako deferred interest, ktory budem rovnomerne rozpustat pocas obdobia 2och rokov ....?
alebo
3/ o deferred interest mozem uctovat iba v pripade, ze sumu 1000usd navysim o nejaku urokovu ciastku, kedze suma 1000usd je cena za tovar a teda nema nic spolocne s urokom .... ?

Dakujem za nazory....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    v druhom prípade diskontuješ do present... ale formou opravnej položky a ide len o účtovný prípad - neovplyvní daňový základ (teda pripočitateľná položka).

    martinez je offline (nepripojený) martinez

    martinez
    Lida
    v druhom prípade diskontuješ do present... ale formou opravnej položky a ide len o účtovný prípad - neovplyvní daňový základ (teda pripočitateľná položka).
    Dakujem za nazor.... neviem vsak preco formou opravnej polozky... opravnou polozkou upravujem ocenenie pohladavky... moja otazka smeruje na vynosy, teda ci vynos (trzba) z predaja tovaru ma byt v ramci dvoch rokov rozdelena na sumu za predaj tovaru (604-bezna cinnost) a na urok (662-financna cinnost)... pricom ten urok by mal byt casovo rozliseny (384) na zaklade implicitnej urokovej miery...

    Ja viem, ze postupy uctovania v §18,ods.7 sa na dlhodobe pohladavky tvori opravna polozka tebou popisanym sposobom.... mna vsak nezaujimaju slovenske postupy, ale vynosove hladisko z pohladu IAS/IFRS...? Dakujem
    Naposledy upravil martinez : 06.02.06 at 14:38

    Urok z odlozenej platby

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.