Zavrieť

Porady

lekárska prehliadka nový cest. zákon

neviete mi poradiť?
Vodič v roku 2011 dovŕšil vek 65 rokov (január)- pred novým CZ. Podľa nového cestného zákona má ísť vodič na lekársku prehliadku po tomto veku každých 5 rokov. Musí ísť teraz už v r. 2013, ako keď bolo podľa starého CZ každé dva roky, alebo môže ísť až v r. 2016, ako je to podľa nového CZ? Nie je vodič z povolania.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    viktorviktor je offline (nepripojený) viktorviktor

    viktorviktor
    podľa mňa pri dosiahnutí 65 a potom každých 5 rokov, alebo podľa doby platnosti VP, a keď je niekde v dokladoch uvedené obmedzenie platnosti VP

    neonka je offline (nepripojený) neonka

    neonka
    on bol v 2011 na LK, pred účinnosťou zákona. Má ísť až o 5 rokov, či po starom, o dva roky? Vodičák má platný.

    neonka je offline (nepripojený) neonka

    neonka
    a neráta sa to, že bol ešte vtedy, keď nový zákon neplatil? tu človek nikdy nevie,čo si policajti zmyslia...

    janot je offline (nepripojený) janot

    janot
    Pridám ďalšiu otázku: Vodič absolvoval lek. prehliadku v 67. roku života (podľa starého zákona). Kedy má ísť na ďalšiu - v 72. roku (o päť rokov), alebo v 70. roku?
    38. V § 87 odsek 4 znie:
    „(4) Ostatní vodiči, ktorí dovŕšili vek 65 rokov, sú povinní
    podrobiť sa pravidelným lekárskym prehliadkam
    každých päť rokov.“.

    viktorviktor je offline (nepripojený) viktorviktor

    viktorviktor
    janot Pozri príspevok
    Pridám ďalšiu otázku: Vodič absolvoval lek. prehliadku v 67. roku života (podľa starého zákona). Kedy má ísť na ďalšiu - v 72. roku (o päť rokov), alebo v 70. roku?
    38. V § 87 odsek 4 znie:
    „(4) Ostatní vodiči, ktorí dovŕšili vek 65 rokov, sú povinní
    podrobiť sa pravidelným lekárskym prehliadkam
    každých päť rokov.“.
    65,70,....110, 115 jasné,
    jazdiť môže len s platným lekárskym potvrdením o schopnosti viesť vozidlo. jasné
    ak bol na prehliadke pred platnosťou nového zákona, jazdí so starým potvrdením do doby jeho platnosti, a ďalej sa riadi novým zákonom, napr. bol 64 roku a platnosť je tri roky, potom v 67 si urobí prehliadku a robí prehliadku v 70, 75 , v 5 ročnom cykle
    niekto môže namietať, že 5 rokov je vždy 5, to je, ale zákon stanovuje v 65 a následne každých 5, teda nie v 67 a 72 ...
    Ak vodič nie z povolania, v máji dovŕšil 60 rokov, potrebuje vyžiadať lekárske potvrdenie o schopnosti viesť motorové vozidlo?
    Chcem sa spýta ako je to s lekarskou priehladkou ja si ju robim u svojho lekara.A teraz mi povedal zamesnavatel ze musim spravit lekarsku priejladku u jeho lekara.Chcel by som vediet ci je platna lekarska priehladka u mojho lekara ktoru us mam hotovu.Alebo si musim urobyt u zamesnavatela.

    curiosus je offline (nepripojený) curiosus

    curiosus
    Chcem pripomenúť, že na tieto prehliadky sú nové tlačivká, také malá šikovné veľkosťou ako VP, dajú sa zaliať do fólie. Tlačivo je v prílohe vyhlášky, ale ich majú i v ŠEVT-e.
    Takže policajti môžu vyžadovať prehliadku na tomto tlačivku, resp. taký zápis pd lekára, kde sú všetky údaje ako v prílohe vyhlášky t.j. na spomínanom tlačivku.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.