Zavrieť

Porady

Neskutočná drzosť obchodných reťazcov

Po pravde, s dokladmi od obchodných reťazcov sa stretávam málo. Ale to, čo sa mi dostalo včera do ruky, to mi hlava neberie.

Firme - bežnej lokálnej, predávajúcej veci potrebné povedzme na údržbu - prišla obálka od jedného obchodného reťazca. Vraj sú oni z prvej desiatky tých najlepších na slovensku. A že vyhodnocovali svojich dodávateľov. A nakoľko je táto lokálna firma vyhodnotená ako kvalitný dodávateľ, posielajú mu zmluvu na províziu za rok 2011. Ale pozor. províziu si vyčíslil reťazec - vraj za to, že v tejto lokálnej firme nakupovali. A rovno poslali aj faktúru. mmch, na faktúre je, že provízia za rok 2011, dátum zdaniteľného plnenie nejaký deň z januára 2012. (tak by ma zaujímalo daňové priznanie DP za rok 2011 a DPH za 1/2012 )

Vraj to nemusia platiť, že si to započítajú pri najbližšom nákupe u nich

Kto náhodou nerozumie, tak veľký reťazec poslal malému obchodníkovi faktúru za to, že ten veľký reťazec minulý rok u malého obchodníka nakupoval....
Usporiadat
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
..keby si tam nedala tú poslednú vetu, prečítam to aj štvrtý krát, ale múdra z toho nebudem...to čo je za blbosť?..nedala by si meno toho reťazca?..
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

a veď tie provízie fungujú už niekolko rokov.. nie?
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

pepsikova Pozri príspevok
..keby si tam nedala tú poslednú vetu, prečítam to aj štvrtý krát, ale múdra z toho nebudem...to čo je za blbosť?..nedala by si meno toho reťazca?..
Slovenský a coop to nebol
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Dáša_ Pozri príspevok
Slovenský a coop to nebol
Dáška, pozerala si, či to nemajú dohodnuté v zmluve ?
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Dáša_ Pozri príspevok
Slovenský a coop to nebol
Ten farebný?
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

ewita888 Pozri príspevok
a veď tie provízie fungujú už niekolko rokov.. nie?
nič nebolo dohodnuté, teraz poslali zmluvu. A nejedná sa o tovar do predajne. Bol to materiál na údržbu predajní
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

veronikasad Pozri príspevok
Dáška, pozerala si, či to nemajú dohodnuté v zmluve ?
Zmluvu poslali až teraz v tej veľkej obálke - aby ju podpísali za minulý rok a rovno vytasili aj faktúru
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

Dáša_ Pozri príspevok
nič nebolo dohodnuté, teraz poslali zmluvu. A nejedná sa o tovar do predajne. Bol to materiál na údržbu predajní
aha, tak to je iné kafe.. treba kontaktovať tú, čo vystavila faktúru, asi si vás pomýlila s dodávatelom do predajní..
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

marleau Pozri príspevok
Ten farebný?
neviem, ktorý je farebný
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

to nie je provízia za to,že reťazec u toho malého dodávateľa nakupuje,ale za to,že ten malý dodávateľ môže predávať v tom reťazci.A toto existuje odvtedy,ako sú reťazce na Slovensku,ja neviem,čo sa všetci čudujete.
odpovedám na pôvodný príspevok,to upresnenie o údržbe bolo až neskôr.
Naposledy upravil kopretinka : 24.02.12 at 16:46 Dôvod: doplnenie
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

kopretinka Pozri príspevok
to nie je provízia za to,že reťazec u toho malého dodávateľa nakupuje,ale za to,že ten malý dodávateľ môže predávať v tom reťazci.A toto existuje odvtedy,ako sú reťazce na Slovensku,ja neviem,čo sa všetci čudujete.
Citujem: "...vraj za to, že v tejto lokálnej firme nakupovali."
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

kopretinka Pozri príspevok
to nie je provízia za to,že reťazec u toho malého dodávateľa nakupuje,ale za to,že ten malý dodávateľ môže predávať v tom reťazci.A toto existuje odvtedy,ako sú reťazce na Slovensku,ja neviem,čo sa všetci čudujete.
nie, oni v tom slovenskom reťazci nepradávajú. Reťazec nakúpil u nich, aby mohol opraviť napríklad poškodené dvere na svojej predajni
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

Dáša_ Pozri príspevok
nie, oni v tom slovenskom reťazci nepradávajú. Reťazec nakúpil u nich, aby mohol opraviť napríklad poškodené dvere na svojej predajni
hej,už som prečítala všetko,kým som stačila odpovedať,tak boli nové komenty
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

No tak to je sila. Podstatne, je, ci je pre vas zivotne dolezite im predavat.

Ja som nieco podobne zaznamenal napriklad od velkeho online shopu z Nemecka. Poslali sme im cennik, spolu s podmienkami (platobne podmienky, dopravu hradi odberatel a pod...). Nasledne od nich chodia objednavky s ich jednostranne stanovenou podmienku Shipping - free delivery. My im napriek tomu vzdy zaratame dopravne naklady, a este sa nestalo, ze by to odmietli zaplatit.

Rovnako nas vytacaju niektori partneri, ktori nevedia, ze v ramci Eurozony je mozne posielat peniaze v cene domaceho prevodneho prikazu a platia nam faktury cez Paypal (ktory je urceny iba pre individualnych zakaznikov). Tak takemu vzdy napisame, ze ak sa to zopakuje, automaticky u nas dostane pri buducich nakupoch prirazku 3,5% - spolu s vysvetlenim, ako mozu bezplatne zaplatit cez banku - samozrejme. Kazdy sa ospravedlni a doposial nikto z nich to nezopakoval.

Myslim, ze vsetko je o vzajomnom stanoveni podmienok. Je to trocha psychologia, ako ked sa dvaja psi stretnu, ktory sa postavi do pozicie sefa. Dalsou moznostou je povedzme, ak vam nalisu, ze maju u vas proviviu povedzme 4%, tak im napisat, ze su taky dobry odberatel, ze im proviziu zvysujete na 6% a zvysit cennik (iba im) o 10% v ramci beznej pravidelnej upravy cien.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

ewita888 Pozri príspevok
aha, tak to je iné kafe.. treba kontaktovať tú, čo vystavila faktúru, asi si vás pomýlila s dodávatelom do predajní..
som presvedčená, že keby sa jednalo o dodávateľa do predajne, bez zmluvy o provízii by mu nedovolili ani len 1 kus umiestniť kamkoľvek. Nešlo o pomýlenie s dodavateľom do predajne.
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

Dáša_ Pozri príspevok
neviem, ktorý je farebný
žeby Tesco ?
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

kopretinka Pozri príspevok
žeby Tesco ?
ve´d som písala, že domáci reťazec. S domácimi majiteľmi
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

Dáša_ Pozri príspevok
Slovenský a coop to nebol
veď píšeš,že slovenský nie....
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Sranda je, že to boli dodávky snáď za tisíc € - takže pre reťazec, ktorý mal v roku 2010 obrat 163 tisíc euro naozaj prkotina.

Jedine, čo ma reálne napadá, tak je to nejaký odžub na akcionárov. Lebo tá faktúra je vystavená tak ako má byť. Podľa toho, čo je na nej napísané, firma by ju mala účtovať ešte do roku 2011. Čiže si tým možno umelo zvyšuje výnosy. Ktoré nikdy nebudú zrealizované. Ale cielové odmeny napríklad môžu tým byť už ovplyvnené
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

kopretinka Pozri príspevok
veď píšeš,že slovenský nie....
coop nie je jediný slovenský reťazec

http://i.sme.sk/cdata/0/57/5725530/top.jpg
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať