Zavrieť

Porady

Povinnost uzavriet poistku- Skoda sposobena zamestnavatelovi?

Ahojte,

mozete mi niekto pls poradit? Priatel robi vodica nakladneho auta + vyzdvihuje trzbu u zakaznikov. Ma jeho zamestnavatel pravo do neho vyzadovat, aby na vlastne naklady uzavrel poistku na skodu sposobenu zamestnavatelovi? Podla prac. zmluvy je zodpovedny za vozidlo, ale myslim, ze ani hmotnu zodpovednost za peniaze mu nedali podpisat...

Dakujem za odpovede.
Usporiadat
day day

day je offline (nepripojený) day

ta poistka stoji par eur, z mojho pohladu je to plus pre zamestnanca
(predpokladam, ze pravo vyzadovat nema)
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

právo nemá,ale nikdy nevieš,čo sa môže stať...ja si platím takúto poistku už 9 rokov a chvala bohu,že som ju ešte nemusela použiť....je to zanedbateľná suma v porovnaní s tým,akby som niečo v práci "vyviedla"
0 0
brezicka brezicka

brezicka je offline (nepripojený) brezicka

Dik za odpoved..no par eur to zase nie je a momentalne to je pre nas dost, preto sa pytam :-/
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Tak, tak! Právo nemá, ale istota je guľomet (a ten je ostrými nabitý!)

Radšej teraz obetovať pár € navyše, ako potom (nedajbože) exekútora čakať.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Myslím, že platenie poistky je výrazne lacnejšie ako potom v prípade priekaku prísť o 4 platy. Aj keď táto poistka nepatrí k tým najlacnejším, no kedže priateľ je vodič mal by ju mať.
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

brezicka Pozri príspevok
Dik za odpoved..no par eur to zase nie je a momentalne to je pre nas dost, preto sa pytam :-/
koľko?
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

kopretinka Pozri príspevok
koľko?
Vyrátaj si http://poistenie-zodpovednosti-zamestnanca.sk/ a netreba zabúdať, že pre vodiča je to drahšie.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

napr.http://www.wuestenrot.sk/index.php?idpg=18
http://www.csobpoistovna.sk/poisteni...avatelovi.aspx
Naposledy upravil lujza.j : 24.02.12 at 21:39
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

tam teda vychádzajú hovadské sumy,viac ako 100euro.....ja platím 27....
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

kopretinka Pozri príspevok
tam teda vychádzajú hovadské sumy,viac ako 100euro.....ja platím 27....
No lebo sa tieto poistky zneužívali, tak pred pár rokmi šli výrazne hore. Ty máš starú poistku tak sa jej drž a nemeň bo tie hovadské sumy budeš potom platiť i ty.
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

Xanti Pozri príspevok
No lebo sa tieto poistky zneužívali, tak pred pár rokmi šli výrazne hore. Ty máš starú poistku tak sa jej drž a nemeň bo tie hovadské sumy budeš potom platiť i ty.
ale kukni na ten lujzin link......tam mi vychádza 26.....ja mám túto poisťovňu....
0 0
brezicka brezicka

brezicka je offline (nepripojený) brezicka

No ved to, ze nikde som nenasla pod stovku...ja tu nechcem polemizovat nad tym, ci je to treba alebo nie, pytala som sa len, ci ma zamestnavatel pravo to pozadovat. Vdaka za odpovede.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

kopretinka Pozri príspevok
ale kukni na ten lujzin link......tam mi vychádza 26.....ja mám túto poisťovňu....
Ja som hodila všetky poisťovne, aby sa dalo porovnať.
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

brezicka Pozri príspevok
No ved to, ze nikde som nenasla pod stovku...ja tu nechcem polemizovat nad tym, ci je to treba alebo nie, pytala som sa len, ci ma zamestnavatel pravo to pozadovat. Vdaka za odpovede.
no vieš,na jeho mieste by som tú stovku aj oferovala.....
0 0
brezicka brezicka

brezicka je offline (nepripojený) brezicka

Tazko sa oferuje nieco, co momentalne nemas ;-) Ja som na materskej a mame hypoteku, tak sme radi, ze sme radi :-)
0 0
brezicka brezicka

brezicka je offline (nepripojený) brezicka

kopretinka Pozri príspevok
ale kukni na ten lujzin link......tam mi vychádza 26.....ja mám túto poisťovňu....
no mne nie, on je nad 3,5t
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Brezicka,
a ked rozmláti auto a zamestnávateľ po nom bude chcieť 4 násobok platu, to potom sa Vám bude lahko splácať hypotéka a žiť?
Uvažuj.
Poistka nie je povinná, ale naozaj nevieš čo sa môže stať. A je to ročná suma, dá sa platiť štvrťročne... 25 e za tri mesiace je tak, že neoferujete_?
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

brezicka Pozri príspevok
Tazko sa oferuje nieco, co momentalne nemas ;-) Ja som na materskej a mame hypoteku, tak sme radi, ze sme radi :-)
no to Ti verím.....veď sa dá aj 1/4 ročne platiť.....ale predstav si,že sa niečo stane.....a nebude z čoho škodu platiť...
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

brezicka Pozri príspevok
no mne nie, on je nad 3,5t
no to je jasné,ja som tým chcela povedať,že u tejto poisťovne to mne vychádza najlacnejšie,treba nájsť najlacnejšiu variantu
0 0
brezicka brezicka

brezicka je offline (nepripojený) brezicka

Xanti Pozri príspevok
Brezicka,
a ked rozmláti auto a zamestnávateľ po nom bude chcieť 4 násobok platu, to potom sa Vám bude lahko splácať hypotéka a žiť?
Uvažuj.
Poistka nie je povinná, ale naozaj nevieš čo sa môže stať. A je to ročná suma, dá sa platiť štvrťročne... 25 e za tri mesiace je tak, že neoferujete_?
Xanti, som vdacna za odpoved, ale pri vsetkej ucte- taketo "prehovaranie" do duse si nechaj. Nevies, v akej je druhy clovek situacii, tak neposudzuj. Momentalne riesime, ci tu poistku moze zamestnavatel vyzadovat, lebo ju vyzaduje do urciteho datumu a jednoducho nam to dovtedy nevychadza, rodicovsky prispevok (tak som klamala, som na rodicovskej dovolenke, nie uz na materskej :-P ) je 190eciek, z toho vyzite 2 dospeli a jedno babo, kedze ostatne prasule idu rovno na platby a potom tu rob prednasku o tom, aby niekto rozumne uvazoval. Ja tu nepotrebujem rozoberat svoje sukromie, ale "nastartovalo" ma to, lebo nie som nezodpovedna soplana, kt. nerozmysla nad tym, co bude zajtra a co pozajtra...Dufam, ze som sa Ta nedotkla, ale mna sa to dotklo, tak preto tento moj preslov ;-)
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať