Zavrieť

Porady

olistovanie pvc

polozili sme PVC, chceme ho ukoncit parketovym okrajovymi listami. Prilepit (cim) alebo uchytit klincami (akymi)? ďakujem za rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    marleau je offline (nepripojený) marleau

    marleau
    To záleží od materiálu,z akého je urobená stena,na ktorú sa to bude lepiť/nabíjať.

    mendo933 je offline (nepripojený) mendo933

    mendo933
    gazgaz Pozri príspevok
    polozili sme PVC, chceme ho ukoncit parketovym okrajovymi listami. Prilepit (cim) alebo uchytit klincami (akymi)? ďakujem za rady.
    su rôzne typi list niektore sa zasuvaju na klipi, niktore nemaju a musia sa navrtavat a ak mas rovne steny tak môzes aj nalepit na stenu mamutom alebo neakym podobnym lepidlom

    marleau je offline (nepripojený) marleau

    marleau
    Ak nechcete lepiť (chemoprénom) originál soklové PVC lišty,tak laminátové treba priskrutkovať na hmoždinky podľa potreby tak,aby kopírovali stenu.

    gazgaz je offline (nepripojený) gazgaz

    gazgaz
    pvc mame na nerozoznanie od laminatovej podlahy, tak som to chcela este vyspickovat s parketovymi...PVC sa mi zda moc umelinove

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    gazgaz Pozri príspevok
    pvc mame na nerozoznanie od laminatovej podlahy, tak som to chcela este vyspickovat s parketovymi...PVC sa mi zda moc umelinove
    no, ale umelinovú už máte celú podlahu, aby to nebolo smiešne s tými drevenými-laminátovými, lebo tie z pvc nemusia byť zlé

    marleau je offline (nepripojený) marleau

    marleau
    PVC sú výzorom také nijaké a skutočne dajú vyniknúť nerovnostiam steny.Profilované lišty tie nerovnosti trošku zakamuflujú,no treba aspoň sčasti kopírovať stenu,aby medzi ňou a lištou nebola veľká fúga,je to potom aj napriek vytmeleniu škaredé.

    peterkos2 je offline (nepripojený) peterkos2

    peterkos2
    gazgaz Pozri príspevok
    pvc mame na nerozoznanie od laminatovej podlahy, tak som to chcela este vyspickovat s parketovymi...PVC sa mi zda moc umelinove
    Ja som dával k plávajúcej umelé lišty-z Merkury-na hmoždiny-kludne šestky natľkačky-skrutky sú schované v takom žliabku,kde možno dať aj nejaký ten káblik a na vrchnej aj spodnej časti lišty je gumenný pásik,ktorý krásne kopíruje múr resp.podlahu

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    marleau Pozri príspevok
    PVC sú výzorom také nijaké a skutočne dajú vyniknúť nerovnostiam steny.Profilované lišty tie nerovnosti trošku zakamuflujú,no treba aspoň sčasti kopírovať stenu,aby medzi ňou a lištou nebola veľká fúga,je to potom aj napriek vytmeleniu škaredé.
    my máme také krivé steny že neviem ako by som to...sme dávali dávnejšie dlažbu do obyvky + sokle +takú vrchnú lištu, no katastrofa ako tie nerovnosti zamaskovať

    lapejko je offline (nepripojený) lapejko

    živnostník remeselník lapejko
    lujza.j Pozri príspevok
    my máme také krivé steny že neviem ako by som to...sme dávali dávnejšie dlažbu do obyvky + sokle +takú vrchnú lištu, no katastrofa ako tie nerovnosti zamaskovať
    No vidíš, my takéto steny zrovnávame centimetrami sadrovej omietky do presne osadených omietnikov, po niekoľkotýždňovej makačke zárubne a lišty sedia na chlp a panička nám pri účtovaní s kyslým výrazom povie-veď máme iba pekne pomaľované, tak prečo to toľko stojí...

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    lapejko Pozri príspevok
    No vidíš, my takéto steny zrovnávame centimetrami sadrovej omietky do presne osadených omietnikov, po niekoľkotýždňovej makačke zárubne a lišty sedia na chlp a panička nám pri účtovaní s kyslým výrazom povie-veď máme iba pekne pomaľované, tak prečo to toľko stojí...
    pošli ku mne ja jej to vysvetlím
    lapejko takých je viac...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.