Zavrieť

Porady

Organizačná zložka v CR

Ahojte, prosim o radu. Mame organizacnu zlozku umiestnenu v CR, ktora tam vedie uctovnictvo, podava danove priznanie a je aj platitelom dph. Mozem ja fakturovat nejake veci na vlastnu organizacnu zlozku ? Dava to nejaky zmysel, aby som prakticky sam sebe vystavoval fakturu ? Organizacna zlozka totiz nie je samostatny subjekt, ale je nasou sucastou, a jej uctovnictvo vlastne inkorporujeme aj do nasho slovenskeho uctovnictva .... Ide mi o to, ze niektore naklady sa tykaju nasej organizacnej zlozky, boli fakturovane nam a aby boli sucastou ceskeho zakladu dane z prijmov, potrebujem tam ten naklad prefakturovat... je to mozne ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    samozrejme. Ide účtovne o vnútropodnikové faktúry, ale napr. z hľadiska Z_DPH často ide o dodania ako ktorékoľvek iné.
    Napr. dodanie tovaru=premiestnenie tovaru, rôzne služby..............
    lenže to treba robiť v súlade s legislatívou k DPH - treba riešiť samozdanenie, DPH, SV...............nie je trochu neskoro?

    martinez je offline (nepripojený) martinez

    martinez
    ok, dakujem.... v zmysle dph to mame poriesene dobre.. samozrejme robi sa zamozdanenie a ide to do suhrnneho vykazu.... mne to len vsetko nedava logiku, lebo nakoniec tu moju odberatelsku fakturu treba zaroven zauctovat do toho isteho uctovnictva ako dodavatelsku fakturu, kedze uctovne zapisy org.zlozky su sucastou uctovnictva zriadovatela... ale ok...

    Organizačná zložka v CR

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.