Zavrieť

Porady

problem v OLYMPE

Potrebujem poradit ako spravit nasledujucu vec:

Chcem nadstavit zamestnancom v OLYMPE, aby sa im strhavalo priamo z vyplaty ciastka hradená zamestnancom za obedy a prispevok zo SF. Neviete niekto ako to urobit?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

    Renata :-) babenko1
    musíš ísť do personalistiky, dáš si oprav údaje... a v časti zrážky si dáš pridať... a tam si navolíš, aká suma sa mu bude strhávať a kam tie peniaze majú ísť... ale za stravné lístky.. to bude každý mesiac iná suma...

    rage1 je offline (nepripojený) rage1

    rage1
    to viem, ze kazdy mesiac ina suma, a este prosim ta nevies poradit ako to spravit so SF?da sa tam tiez niekde nadstavit?

    rage1 je offline (nepripojený) rage1

    rage1
    ano prispevok na stravovanie... a mozes mi prosim ta este vypocitat cenu stravneho listku pre zamestnanca, ked 1 listok stoji 65 Sk s DPH?

    babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

    Renata :-) babenko1
    ten príspevok už musíš mať zarátaný v cene, za ktorú vlastne zamestnancovi predávaš stravný lístok, teda čo mu strhávaš zo mzdy. (príklad lístok má cenu 65 sk, zo zákona je možné si dať 55% ceny lístky do N- 36,80Sk, najviac zo sumy 89,- Sk -49,- SK - to je od 1.1.2006 stravné pri tuzemskej prac. ceste; príspevok zo soc. fondu máte napríklad 2,- Sk, takže 65-35,80-2=27,2 Sk ti zaplatí zamestnanec za 1 ks stravného lístka. Tie 2,- Sk, teda príspevok zo SF, sa vysporiadava cez interné doklady...ako aj tých 55%.
    Dúfam, že som to zrozumiteľne napísala...
    Naposledy upravil babenko1 : 04.02.06 at 16:07

    babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

    Renata :-) babenko1
    Cenu som počítala bez DPH. Aby si pochopila princíp výpočtu, koľko má zamestnanec uhradiť za 1 stravný lístok.

    rage1 je offline (nepripojený) rage1

    rage1
    takze ak je cena listka 54,62 Sk tak firma si da do nakladov - 30,04 Sk a zamestnanec 34,96? Sk chapem to spravne???

    babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

    Renata :-) babenko1
    zamestnanec ti uhradí 24,58 Sk, ale ešte musíš odrátať príspevok so SF

    rage1 je offline (nepripojený) rage1

    rage1
    no podla toho co som sa docitala v tom odkaze nemal by zamestnanec uhradit 29,24 Sk?

    cena listka je 54,62 bez DPH
    DPH: 10,38
    SPOLU:65

    55%........30,04
    45%....24,57+ DPH? = 29,24?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.