Zavrieť

Porady

Faktúra a konateľ

Mám takýto problém.Pri inventarizácii pohľadávok a záväzkov som zistila, že nemám faktúru.Ta sa našla ale zistilo sa že bola vystavená v novembri 2011 na firmu s.r.o.
Ale vlastne bol tam nákup, ktorý patril konateľke (faktúru teda doniesla) Dodávateľ si ju dokonca započítal teraz s našou faktúrou takže účtovať o nej musím. Mohol by byť takýto postup 355/321 potom vypýtam od konateľky peniaze aby faktúru zaplatila zaučtujem s dátumom 31.12.2011 (nemám ešte uzavretý 2011 a ani invent.pokladnice) prijaté peniažky zaučtujem 221/355 a v tomto roku ked mi firma poslala zápočet (oni nemohli vedeť cez je to súkromnný nákup) zaučujem len zápočet faktúr našej odoslanej 395/311 a a tej ich došlej 321/395 a mala by som mať všetko čisté. Mohlo by to takto byť???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Danielam je offline (nepripojený) Danielam

    Danielam
    Danielam Pozri príspevok
    Mám takýto problém.Pri inventarizácii pohľadávok a záväzkov som zistila, že nemám faktúru.Ta sa našla ale zistilo sa že bola vystavená v novembri 2011 na firmu s.r.o.
    Ale vlastne bol tam nákup, ktorý patril konateľke (faktúru teda doniesla) Dodávateľ si ju dokonca započítal teraz s našou faktúrou takže účtovať o nej musím. Mohol by byť takýto postup 355/321 potom vypýtam od konateľky peniaze aby faktúru zaplatila zaučtujem s dátumom 31.12.2011 (nemám ešte uzavretý 2011 a ani invent.pokladnice) prijaté peniažky zaučtujem 221/355 a v tomto roku ked mi firma poslala zápočet (oni nemohli vedeť cez je to súkromnný nákup) zaučujem len zápočet faktúr našej odoslanej 395/311 a a tej ich došlej 321/395 a mala by som mať všetko čisté. Mohlo by to takto byť???
    Alebo ma ešte teraz napadlo použiť namiesto účtu 321 účet 379. Alebo je to celkom zlé?

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Danielam Pozri príspevok
    Mám takýto problém.Pri inventarizácii pohľadávok a záväzkov som zistila, že nemám faktúru.Ta sa našla ale zistilo sa že bola vystavená v novembri 2011 na firmu s.r.o.
    Ale vlastne bol tam nákup, ktorý patril konateľke (faktúru teda doniesla) Dodávateľ si ju dokonca započítal teraz s našou faktúrou takže účtovať o nej musím. Mohol by byť takýto postup 335/321 potom vypýtam od konateľky peniaze aby faktúru zaplatila , nech ti uhradí do pokladne 211/335 zaučtujem s dátumom 31.12.2011 (nemám ešte uzavretý 2011 a ani invent.pokladnice) prijaté peniažky zaučtujem 221/355 ale prečo účet, ten je predsa uzatvorený, či máte v banke výnimku? a zaúčtuješ 395/311 a 321/395.
    a v tomto roku ked mi firma poslala zápočet (oni nemohli vedeť cez je to súkromnný nákup) zaučujem len zápočet faktúr našej odoslanej 395/311 a a tej ich došlej 321/395 a mala by som mať všetko čisté. Mohlo by to takto byť???
    Odpoveď v texte. O účte neúčtuješ, účtuješ o pokladnici a pohľadávke voči konateľke a úhradu od konateľky.

    Danielam je offline (nepripojený) Danielam

    Danielam
    Ondrejvla len som sa pomýlila miesto 211 som napísala 221 ale ano do pokladne ved mi dá peniažky v hotovosti. Ale nie je mi jasné prečo 335 pohľ. voči zamestnancom? Veľmi pekne ti ďakujem

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    Danielam Pozri príspevok
    Ondrejvla len som sa pomýlila miesto 211 som napísala 221 ale ano do pokladne ved mi dá peniažky v hotovosti. Ale nie je mi jasné prečo 335 pohľ. voči zamestnancom? Veľmi pekne ti ďakujem
    ...lebo v zadaní píšeš, že sa jedná o konateľku....

    Danielam je offline (nepripojený) Danielam

    Danielam
    tictac7 Pozri príspevok
    ...lebo v zadaní píšeš, že sa jedná o konateľku....
    jedná sa o konateľku a aj spoločníčku a zároveň ma aj pracovnú zmluvu. Možno som to ja domotala hneď na samom začiatku ked som neuviedla (konateľka spoločník zamestnanec) Takže nie 355 ale 335???

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    Danielam Pozri príspevok
    jedná sa o konateľku a aj spoločníčku a zároveň ma aj pracovnú zmluvu. Možno som to ja domotala hneď na samom začiatku ked som neuviedla (konateľka spoločník zamestnanec) Takže nie 355 ale 335???
    ...najjednoduchšie je k nej pristupovať ako ku konateľovi, lebo ten je štatutár a teda má jediný právo rozhodovať v takýchto veciach a preto odporúčam tiež 335

    Danielam je offline (nepripojený) Danielam

    Danielam
    tictac7 Pozri príspevok
    ...najjednoduchšie je k nej pristupovať ako ku konateľovi, lebo ten je štatutár a teda má jediný právo rozhodovať v takýchto veciach a preto odporúčam tiež 335
    dakujem ale teda aj ked mi drží peniaze čo vyberie z účtu a viem že sú u nej (ona ich síce donesie tak po 2 mesiacoch do pokladne) účtujem 261/221, 335/261 a potom 211/335 lebo ja som používala 355 ale nemám uzatvorený rok tak sa mi to dá všetko opraviť. poradíte čo je lepšie? vdaka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.