Zavrieť

Porady

Slepe crevo?

Prosim mozte mi poradit minulu stredu mi rano bolo zle nevracal som vsak ani hnacka nic mal som teplotu....poobede mi bolo uz fajn....potom mi do pondelka bolo dobre mal som vetry a sem tam som sa citit nafuknuty...v pondelok mi vsak rano bolo zle sa mi krutila hlava..vykonal som vsak velku potrebu a bolo mi lepsie....potom uz cely den nic....vcera od poobedia ma bolel podbrusok alebo mocovy mechur a semeniky...casto som hodil cikat (vrat to mozu byt sypmtomy slepeho creva ked sa nachadza v malej panve)....v noci som sa prebral nato ako mi bolo zle nic ma vsak nebolo potom to preslo....troska ma boli v pravom podbrusku ale ziadna velka bolest...aj ked si tam stlacim ma to neboli...skusal som aj skocit zo stolicky a nic....dakujem za kazdu radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

    kopretinka
    choď k lekárovi,zomrieť na prasknuté slepé črevo asi nechceš.....či?

    horinka je offline (nepripojený) horinka

    horinka
    Dúfam, že si počúvol rady a išiel k lekárovi. Podráždenie slepého čreva sa začína prejavovať ako chrípka, môže byť teplota, kŕče v žalúdku, zvracať, avšak nie prehánať. Píšem z vlastnej skúsenosti, mala som ho viac krát. Prvýkrát mi ho zamrazili v nemocnici, potom keď už som mala podozrenie, že by to zase mohlo byť slepé črevo, som si ho zamrazovala sama doma a celkom úspešne. Raz sa mi však stalo, že ma po zmrazovaní začalo preháňať a vtedy som už vedela, že je to niečo iné a bolo potrebné vyhľadať lekára. Na tvojom mieste by som nešpekulovala či je to slepé črevo alebo nie, jednoducho potrebuješ presne vedieť čo Ti je a potom môžeš žiadať o radu.
    pasuliatko akože zmrazoval?

    pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

    cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac pasuliatko
    neviem nemyslím si,že by to bolo slepé črevo. ale neviem na čo čakáš.... tu ťa nikto nevyšetrí...

    petermikuláš je offline (nepripojený) petermikuláš

    petermikuláš
    presne tak, cez net Vás tu nikto nevyšetríme, toto sú presne prípady na ktoré podľa mňa nie je porada, ale ambulancia.

    mlisa je offline (nepripojený) mlisa

    mlisa
    horinka Pozri príspevok
    Dúfam, že si počúvol rady a išiel k lekárovi. Podráždenie slepého čreva sa začína prejavovať ako chrípka, môže byť teplota, kŕče v žalúdku, zvracať, avšak nie prehánať. Píšem z vlastnej skúsenosti, mala som ho viac krát. Prvýkrát mi ho zamrazili v nemocnici, potom keď už som mala podozrenie, že by to zase mohlo byť slepé črevo, som si ho zamrazovala sama doma a celkom úspešne. Raz sa mi však stalo, že ma po zmrazovaní začalo preháňať a vtedy som už vedela, že je to niečo iné a bolo potrebné vyhľadať lekára. Na tvojom mieste by som nešpekulovala či je to slepé črevo alebo nie, jednoducho potrebuješ presne vedieť čo Ti je a potom môžeš žiadať o radu.
    ako sa zamrazuje slepé črevo?

    horinka je offline (nepripojený) horinka

    horinka
    mlisa Pozri príspevok
    ako sa zamrazuje slepé črevo?
    Sú také ploché flaše, ja mám starú gumenú ale dajú sa kúpiť aj dnes, už sú modernejšie alebo sa použije niečo iné dobre uzavierateľné a aby dobre sadli na brucho, viac na pravú stranu, kde je slepé črevo. Naplnia sa vodou a po zmrazení sa prikladajú na brucho. Ja som mala 2, vždy jednu na výmenu.

    pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

    cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac pasuliatko
    ako nič v zlom ale pochybujem o tom,že sa to zmrazuje...keď tak tak sa to chladí suchým ľadom...
    a ak to je akútny slepák okamžite OP a nie chladenie... praskne a potom bude problém...

    petermikuláš je offline (nepripojený) petermikuláš

    petermikuláš
    zvykne sa to "zmrazovanie" robiť, ide vlastne len o to, aby sa priložilo na postihnuté miesto niečo studené, samozrejme, že to musí ale najskôr vyšetriť lekár, a rozhodnúť či hne´d pod skalpel, alebo po podráždenie stačí schladzovať

    pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

    cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac pasuliatko
    CHLADIŤ a nie ZMRAZOVAŤ....

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    ....sorry lidičky .......

    Ale zamrazovať slepák ???......to v ktorom špitáli robia ???......niekde tam , v tej Hornej - Dolnej ???

    Kua ....slepák a akútny v podstate ???.....bolí celkom solídne , od pupka smerom dole vpravo cca 5 - 8 cm je hlavné miesto postihnutia ...neskôr sa pridajú bolesti celého podbruška , zvracanie aj po požití vody ...
    Po vyšetrení , hlavne na zápalové procesy prichádza na rad hospitalizácia - okamžitá ...
    Ak nie je potrebné operovať hneď , pacient povedzme v noci prišiel a vydrží niečo do rána , vtedy sa postihnutej oblasti zvykne chladným termoforom trochu pomôcť ....a potom hajde pod skalpel ...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.