Zavrieť

Porady

Cim vyrovnat krive podlahy pod anhydridom?

Zdravim vsetkych stavbarov,

mam otazku ohladom prerobenia starej podlahy, snazil som sa najst odpoved, ale bohuzial nenasiel som odpoved na moju, mozno primitivnu otazku.

Prerabam starsi rodinny dom, kde su krive podlahy.
Moja otazka je cim ich vyrovnat, ked by som chcel ako finalnu vrstu pouzit anhydridovy poter osetreny hydroizolaciou v obyvacke a kuchyni. Inde bude dlazba.

Pripadne by som Vas chcel poprosit o nejaky zoznam veci, ktore bude treba dat do na moje krive podlahy, kym sa dostanem ku konecnemu stadiu.

Dakujem velmi pekne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Pod andryhyd a v podstate pod každú finálnu povrchovú úpravu potrebuje dať hydroizoláciu.Platí to, ako o anryhyde tak aj o Nivelo qatro , epoxidových podlahách, alebo plávajúcich podlahách.Prvé čo by ste mali urobiť ,zisťiť či sú staré betónové podlahy a múry ,izolované voči vlhkosti.Ak sú nerovnosti rádovo vyššie ako 5 cm tak je jednioduchšie a menej finančne náročné ich vybúrať a urobiť nové.

    majo-majo je offline (nepripojený) majo-majo

    majo-majo
    Aj vtedy pokial je podlaha dost kriva? Ten dom ma totiz 60 rokov a su tam betonove podlahy vyrovnavane lopatou.

    Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

    Ferdosondo
    No ale to si nenapísal.
    V prvom rade by si si mal zmerať nerovinnosť. To že tam ostali ryhy po lopate ešte nemusí byť tak zlé, ako keď najvyšší bod podlahy oproti najnižšiemu je trebárs 20cm.

    majo-majo je offline (nepripojený) majo-majo

    majo-majo
    No je tam rozdiel na niektorych miestach aj 5-7 cm, preto neviem, ci by samotny anhydrid stacil. Vdaka

    alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

    alltracboy
    anhydrid ti staci dat 3cm. A vyrovnavat pod nim podlahu je zbytocne. samotny poter je v podstate samonivelacny pokial mu trochu pomozes. Jediny problem je, ze minies trochu vac materialu, ale zasa je otazka ci ti to stoji za to vyplnat tie diery niecim inym. Mozno iba podla vodovahy nahrubo natiahnut nejaku vsrstvu betonu a potom to zaliat.

    day je offline (nepripojený) day

    day
    vyrovant pieskom, na to polystyren a potom anhydrit
    kolko cm EPS mozes pouzit? zalezi aku chces mat vyslednu svetlost miestnosti

    Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

    Ferdosondo
    majo-majo Pozri príspevok
    No je tam rozdiel na niektorych miestach aj 5-7 cm, preto neviem, ci by samotny anhydrid stacil. Vdaka
    Ak je to 5-7cm, tak kľudne iba ten anhydrid. Avšak odporúčam zmerať, lebo oko klame.

    majo-majo je offline (nepripojený) majo-majo

    majo-majo
    Dakujem za rady. Ten rozdiel este presne zmeram. Ide mi vsak hlavne o to, ze pokial by tam bol vacsi rozdiel, ktory by som vyplnil nejakou nivelackou (napr. BAUMIT NIVELO QUATRO a podobne), aby sa ten anhydrid s tou nivelackou "nebil".

    Pripadne, ak je tu nejaky odbornik na tieto liate podlahy, este by som poprosil o radu, ci je lepsie dat anhydrid alebo epoxidove a polyuretanove podlahy. Nevyznam sa totiz podrobne v danych materialoch.
    Ide mi predovsetkym o to, aby som to mohol v obyvacke a kuchyni pouzit ako finalnu vrstvu a nedaval tam uz nic navrch okrem nabytku :-)

    majo-majo je offline (nepripojený) majo-majo

    majo-majo
    Podlahy aj mury su izolovane voci vlhkosti, miestnosti su uplne suche, nikdy tam ziadne plesne neboli. Zmeram teda presne tie nerovnosti podla toho budem pokracovat.
    A prosim Vas pokial by som tie stare vyburaval, tak staci potom poukladat dole nejaky polystyren a to zaliat anhydridom?

    alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

    alltracboy
    pokial by sa to malo izolovat, tak vyburat, spravit novu deku, nato EPS a poter. Pokial chces iba rovnu podlahu, tak to zalej tym anhydridom. Treba sa pobavit s odbornikom, ale pokial mas podklad beton a nie EPS, tak mozno to staci dat ako nivelak v minimalnej vrstve. To je najlacnejsie a elegantne riesenie.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.