Zavrieť

Porady

Nepredajné zásoby

Poradí mi prosím vás niekto ako dostať zo skladu nepredajné zásoby? Nemáme ich komu predať ani za minimálnu cenu alebo darovať, pretože sú už technicky zastarané. Ide len o pár kusov. Aké bude účtovanie? Odvediem DPH na výstupe a z akej ceny? Ovplyvní mi to daňové náklady v PÚ? ĎAKUJEM.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    vyradiť ako nepredajné - likvidáciou. Účtovanie 549/132
    DPH sa neodvádza.
    PRE DPPO je to pripočitateľná položka

    Peterka je offline (nepripojený) Peterka

    Peterka
    Lida
    vyradiť ako nepredajné - likvidáciou. Účtovanie 549/132
    DPH sa neodvádza.
    PRE DPPO je to pripočitateľná položka
    Prečo to papierovo nepredať za symbolickú cenu ? Účtovať sa bude ako normálny predaj so stratou.

    Leila je offline (nepripojený) Leila

    Leila
    No... v našom pripade by to bolo dosť nápadné, nakoľko sa nám počas rokov trochu pozmenil predmet podnikania. Inak - nemusí sa ten rozdiel pri predaji so stratou dodaniť ?

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    Leila
    No... v našom pripade by to bolo dosť nápadné, nakoľko sa nám počas rokov trochu pozmenil predmet podnikania. Inak - nemusí sa ten rozdiel pri predaji so stratou dodaniť ?
    súhlasím s Peterkom, ale treba opatrne a ako všeobecná rada neobstoji. Moja odpoved je správna (549/132, samozrejme aj v druhom prípade 549/112.
    Ale aj predaj so stratou je možný, ale ako vždy... všetko s mierou.
    Umelo dodaňovať ... len ak ide o prepojené osoby.

    Pavla P je offline (nepripojený) Pavla P

    Pavla P
    Lida,
    kedze ja mam prepojene osoby. Manzelia su spolocnici v sro, predmet podnikania maju nakup tovaru velkoobchod, maloobchod - odevy.
    Manzelka ma aj ZL a vlastny obchod, kde to predava. Takze si to z sro vyfakturuje na FO (s rabatom 10%).
    Avsak, teraz v marci zatvara obchod, lebo to nejde a zostal tovar na sklade v sro v hodnote 230tis. Ako ho odtial dostat?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.