Zavrieť

Porady

Dodatok k prac. zmluve

Dobrý deň.
Mám taký problém a chcel by som sa spýtať či by ste mi nevedeli poradiť.
Asi pred mesiacom nám majiteľka firmy oznámila, že naša firma je v strate.Už dlhšie ako dva a pol roka.
Z toho titulu, nám začala posielať výplatu na naše účty na dva krát, podla toho ako natečú peniaze účet firmy.
Samozrejme bez prémii a motivačných príplatkov.To sa dá ako tak pochopiť.I keď dva a pol roka v strate sa mi nezdá.(môže tak dlho fungovať nejaký subjekt v strate?)
Ide však o to, že začala chodiť za nami zamestnancami z dodatkom k prac.zmluve v ktorom sa zriekame prémiových a motivačných zložiek k výplate.Že keď bude na tom firma lepšie tak nám to bude zas vyplácať.
Poprosila by som teda poradiť, či je to všetko v poriadku a či má právo ma nejako postihnúť keď to nepodpíšem.
Má vôbec právo chodiť s takým dodatkom za zamestnancami?

Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

    drobeceva
    podmienky, ktoré sú zakotvené v PZ, musia byť dodržané. Prémie a rôzne motivačné príplatky nie sú nárokovateľná položka. Tú z-ľ môže, ale nemusí priznať.
    Dodatky k PZ musia podpísať obidva zmluvné strany. Pokiaľ nie, platí to pôvodné. Ak dodatky nepodpíšete, potom je na rozhodnutí z-ľa, aký ďalší postup zvolí.
    drobeceva Brunos-chcem ešte doplniť poslednú otázku.Jasné, že má z-ľ právo chodiť s dodatkami. Podmienky si meniť môže, je otázne, ako sa k tomu postaví z-c. Či v týchto ťažkých časoch súhlasí s podmienkami, ktoré ponúka z-ľ.

    Brunos je offline (nepripojený) Brunos

    Brunos
    Ďakujem za odpoveď.
    Ja viem, že prémie a iné podobné príplatky nie je povinná nám vyplácať.
    Len by som rád vedel či je takéto jednanie bežné a čo tým môže zamestnávateľ sledovať.Pripadá mi to byť po pravde špekulácia.Veď keď nám to nie je povinný vyplácať tak prečo tie dodatky.
    A ešte by som poprosil názor na to :ako môže byť firma viac ako dva a pól roka v strate.
    Môže vôbec firma fungovať tak dlho bez zisku?
    Ďakujem.

    Dodatok k prac. zmluve

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.