Zavrieť

Porady

darovanie/vklad spolocnika drobneho majetku do sro

Vie mi niekto poradit, ako to je s ostatnym majetkom, ktory si daruje/vlozi spolocnik do sro. Vsetko su to veci, ktore mal v osobnom uzivani ako FO a chce to dat nejako do firmy, aby mohol uplatnovat naklady na udrzbu a podobne. jedna sa o rozne stoje a zariadenia, aj o nejaky material. Nic nepresahuje sumu 1700eur ale celkova ROC je 6000eur.
Zauctujem to na prislusne nakladove ucty s protiuctom 648?? Moze sa to vobec ocenit v ROC?
5xx by boli v nakladoch voci 648, ktora by nebola predmetom dane cize v priznani by som navysila "polozky znizujuce HV" ??
alebo treba aj drobny majetok zauctovat na 413? vsade sa pise vacsinou iba o dlhodobom hmotnom. mozno by bolo lepsie urobit darovaciu zmluvu s nejako FO a nie so spolocnikom? Netusim, co je lepsie.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    v tejto téme máš predsa odpoveď:

    http://www.porada.sk/t146564-vlozeni...u-zmluvou.html

    len si pozri súčasné znenie príslušných ustanovení

    ....predpis 5xx/648 - to určite nebude. V postupoch účtovania určite nikde nie je 5xx/6xx
    natalycom ano cez nejaku 353ku asi by som to dala.

    darovanie/vklad spolocnika drobneho majetku do sro

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.