Zavrieť

Porady

Voľby 2012

Vie mi niekto poradiť ohľadom odmeňovania členov a zapisovateľa volebnej komisie a aké odvody platia? Vďaka za odpoveď. Možno bude užitočná pre viacerých.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Reve je offline (nepripojený) Reve

    Reve
    Zdravím,
    no ja som polietala po nete, poposielali čosi aj z oU....ale som z toho stále jeleň. Niečo bolo publikované v PP zo 6.3.2012 ... tam bolo nakonci napísané že je na rozhodnutí obce či členov VK prihlási ako zamestnanca s NP alebo ako dohodára. Zapisovateľ by mal byť na 1 deň prihlásený ako zamestnanec s NP (odvod na dôchodkové poistenie)... citujem "Na záver zároveň uvádzame, že MV SR v aktuálnom metodickom pokyne nevylučuje (a ani počas predchádzajúcich volieb nevylučovalo), aby zamestnávateľ (obec) uzatvoril s fyzickou osobou na výkon funkcie člena volebnej komisie dohodu o prácach vykonávaných mimo pracovného pomeru. Je teda na obci, aký postup zvolí, v oboch prípadoch však pôjde o odmenu považovanú za zdaniteľný príjem zo závislej činnosti.".... čiže sa asi bude treba pozrieť do metodického pokynu... ale to nezabezpečí že to z toho bude jednoznačne určené...
    Reve

    bbveva je offline (nepripojený) bbveva

    bbveva
    Ahoj Zuzana.
    Pozri si kompletnú odpoveď p.Motyčkovej tu na Porade pod názvom "poistné člena volebnej komisie a zapisovateľa". A keď k tomu pridáš odpovede z OU tak máš vyhraté

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.