Zavrieť

Porady

Zapisovanie odvodov do DP typ B (zaplatené na soc. poist.)

Ahojte.
Vie mi niekto prosím poradiť akú sumu mám vypisovať do daňového priznania typ B, živnosť, na strane 3 do kolónky:

preukázateľné zaplatené poistné na sociálne poistenie z príjmov podľa par. 6 odst.1 a 2 zákona:

- zaujíma ma to či ak si živnostník platil aj pripoistenie v nezamestnanosti 6,58 + klasický povinný odvod zo zákona, či tieto dve sumy spočítam a zapíšem ich tam, alebo

sa tam píše len povinná suma zo zákona, ktorú je povinný platiť živnostík

Vopred ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    SMartina je offline (nepripojený) SMartina

    SMartina
    Prepáčte, ale nerozumiem tomu čo tu píšete. Ja sa slušne informujem, pretože na to je porada, aby sme sa navzájom učili a radili si, ale čo je toto?
    jacekova nevsimaj si to. admin to vymaze. on toto vpisuje do kazdej temy. je naruseny.

    jacekova je offline (nepripojený) jacekova

    účtovník telom i dušou jacekova
    SMartina Pozri príspevok
    Ahojte.
    Vie mi niekto prosím poradiť akú sumu mám vypisovať do daňového priznania typ B, živnosť, na strane 3 do kolónky:

    preukázateľné zaplatené poistné na sociálne poistenie z príjmov podľa par. 6 odst.1 a 2 zákona:

    - zaujíma ma to či ak si živnostník platil aj pripoistenie v nezamestnanosti 6,58 + klasický povinný odvod zo zákona, či tieto dve sumy spočítam a zapíšem ich tam, alebo

    sa tam píše len povinná suma zo zákona, ktorú je povinný platiť živnostík

    Vopred ďakujem.
    Mozes do povinnych odvodov do SP zaratat aj dobrovolne poistenie.

    jacekova je offline (nepripojený) jacekova

    účtovník telom i dušou jacekova
    do 1.kolonky pod tabulkou vypises uhradene SPv r.2011(aj za predch.obdobie,ak to uhradil v r.2011)

    do 2.kolonky das uhradene ZP v r.2011

    SMartina je offline (nepripojený) SMartina

    SMartina
    Našla som si zákon o ktorom sa píše v poučení DP o tomto paragrafe, zákon o sociálnom poistení:

    § 6
    Poistenec

    Na začiatok

    (1) Poistenec podľa tohto zákona je fyzická osoba, ktorá je nemocensky poistená, dôchodkovo poistená alebo poistená v nezamestnanosti podľa tohto zákona.

    (2) Poistenec podľa tohto zákona je na účely dôchodkového poistenia aj fyzická osoba, ktorá získala obdobie dôchodkového poistenia podľa § 60 ods. 2, 4 a 5.

    Podľa toho sa v (1) píše o osobe poistenej v nezamestnanosti. Podľa toho si myslím, že tieto odvody spočítam a zapíšem ich spolu v jednej sume.

    Chápem to správne? Ďakujem.

    Zapisovanie odvodov do DP typ B (zaplatené na soc. poist.)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.