Zavrieť

Porady

Student pracujuci na dohodu o pracovnej cinnosti.

Dobry den, studujem prezencne v Brne na vysokej skole a popri skole som si vybavil Dohodu o pracovnej cinnosti. Zaujimalo by ma, ake vsetky povinnosti mi vyplyvaju voci Slovenskej a Ceskej republike.(Danove priznanie, socialne poistenie atd...). Vobec sa v tom totiz nevyznam.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    december85 je offline (nepripojený) december85

    december85
    Ak si zamestnaný u slovenského zamestnávateľa, tak by za teba mal platiť odvody do Sociálnej poisťovne, ak si podpísal vyhlásenie, tak by ti zo mzdy mal sťahovať aj daň. Ak si dohodu uzavrel v roku 2011, zisti si, či za teba zamestnávateľ robil ročné zúčtovanie preddavkov na daň, ak nie. Ak ti zúčtovanie nerobil a zarobil si viac ako 1779,65 €, musíš si podať daňové priznanie typu A, ak si nemal žiadne iné príjmy. ak si aj zarobil menej, dańové priznanie by sa ti podla mna oplatilo podať, pravdepodobne by sa ti vrátila zrazená dań. Dúfam, že som ti aspon trochu pomohla_

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    frees11 Pozri príspevok
    Dobry den, studujem prezencne v Brne na vysokej skole a popri skole som si vybavil Dohodu o pracovnej cinnosti. Zaujimalo by ma, ake vsetky povinnosti mi vyplyvaju voci Slovenskej a Ceskej republike.(Danove priznanie, socialne poistenie atd...). Vobec sa v tom totiz nevyznam.
    Aký bol tvoj ročný príjem z dohody ? Bola v Čechách alebo na Slovensku ? Mal si podpísané vyhlásenie k zdaňovaniu príjmov - ak bola na Slovensku ? Maš na potvrdení uvedenú zrazenú daň ?

    MarkaK je offline (nepripojený) MarkaK

    MarkaK
    My sme to riesili takto:
    v CR vysokoskolaka zamestnavatel prihlasil do zdravotnej aj socialnej poistovne(dohoda o pracovnej cinnosti v CR sa riadi inými pravidlami ako na Slovenskiu), student podpisal zamestnávatelovi vyhlasenie(danove ulavy). Na Slovensku sa musel odhlasit zo ZP(do 8 dni). Zaroven ceska zdravotna poistovna mu okrem klasickeho ceskeho zdravotneho preukazu vydala aj europsky a navyše požiadal o tlačivo E106, ktore odovzdal slovenskej zdravotnej poistovni. Na zaklade tohoto tlaciva mu je poskytovaná na Slovensku rovnaka starostlivost ako každemu slovenskemu obcanovi - dostal k tomu aj preukaz od slovenskej zdravotnej poistovne.

    Student pracujuci na dohodu o pracovnej cinnosti.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.