Zavrieť

Porady

Zákazník neeviduje našu faktúru z roku 2010

V evidencii pohľadávok máme neuhradenú faktúru z roku 2010. Minulý rok vôbec zákazník nereagoval na písomné odsúhlasenie pohľadávok, čím sme považovali túto pohľadávku z ich strany za odsúhlasenú. Ked sme im inventarizáciu s týmto zostatkom poslali aj tento rok, ozvali sa, že oni vôbec túto faktúru neevidujú, že ju nedostali a že si mysleli, že služba bola vykonaná asi sponzorsky, atď.
Moja otázka je, či im môžem vystaviť opis tejto faktkúry z roku 2010 a či si ju oni môžu zaúčtovať do aktuálneho účtovného obdobia.
.....Lebo oni ju žiadajú vystaviť znovu do roku 2012, čo mi príde ako nezmysel, keďže ja ju predsa nemôžem vystaviť a evidovať druhý krát s iným dátumom dodania.
Ďakujem za pomoc!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    ...nemáš dôvod faktúru prerábať. Vystav im opis. Oni ak boli v roku 2010 v zisku, môžu si ju dať do nákladov teraz. To, ale Teba nemusí zaujímať. Máš objednávku (alebo zmluvu), nejaký protokol o prevzatí prác a vystavenú faktúru. Inventarizáciu aj za rok 2010. Takže je to čiste jeho problém...

    Kathy17 je offline (nepripojený) Kathy17

    Kathy17
    Ďakujem, tiež som toho názoru... len ich účtovníčka ma stále "bombarduje", že ako si môže dať opis faktúry z roku 2010 do nákladov až teraz....tak ma zneistila

    Zákazník neeviduje našu faktúru z roku 2010

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.