Zavrieť

Porady

Odvody počas PN

Dobrý deň,
prosím o radu vo veci odvodov do SP a ZP. Zamestnanec nastúpil 1.2.2012 do pracovného pomeru. Dňa 15.2.2012 sa mu stal pracovný úraz s ukončením PN v marci 2012. Keďže pracoval iba 15 dní, na výplatnej páske nemá žiadne odvody do SP a ZP. Nie som si istá, či má mať odvody z minimálneho základu alebo je to dobre a neplatí odvody. Poradí mi niekto skúsenejší prosím? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

    Ivenka
    Ale on dosiahol min.mzdu, 218/10 odpr.dní x 21 prac.fond=457,80 ak sa nemýlim. Takže odovody bude mať počítané z 218 Eur. Ak robíš v programe musí Ti vypočítať.

    1gemini je offline (nepripojený) 1gemini

    1gemini
    Mal hrubú mzdu vo výške 218 EUR, a keďže nedosiahol ani minimálnu mzdu, nevypočítalo mu to odvody. Tak neviem, či to mám nahrať ručne...Ďakujem.

    1gemini je offline (nepripojený) 1gemini

    1gemini
    Pracujem s Pohodou. Vždy mi to tam vypíše, že zamestnanec nedosiahol minimálny vymeriavací základ a odvody to dá nulové...Neviem teraz čo robiť.

    Maaaria je offline (nepripojený) Maaaria

    Maaaria
    Poraďáci, chcem si u Vás iba overiť. Zamestnanec PN celý február. čiže neplatí žiadne odvody. V ZP Dôvera máme len tohto jedného zamestnanca.
    Mám aj tak poslať nulový mesačný výkaz??
    ďakujem

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Maaaria Pozri príspevok
    Poraďáci, chcem si u Vás iba overiť. Zamestnanec PN celý február. čiže neplatí žiadne odvody. V ZP Dôvera máme len tohto jedného zamestnanca.
    Mám aj tak poslať nulový mesačný výkaz??
    ďakujem
    ano

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.