Zavrieť

Porady

Očíslovanie PPD

Prosím o radu ako očíslovať v JÚ príjmovy doklad, keď chcem zaučtovať vrátený preplatok nájomného mínusovym znamienkom? Od majiteľa mám jeho vydavkovy doklad a potrebujem vypísať svoj PPD. V peňažnom denníku zaučtujem výdavok s mínusom. Keď vypíšem príjmovy doklad, ako ho mám očíslovať? Ako V-xxx ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    Svoj PPD očísluj "normálne" ako čísluješ. Vypíšeš si PPD, nie VPD a suma mínusom. Mínusom to môžeš zaúčtovať do PD ako VOD s mínusovým znamienkom ale v skutočnosti to bude tvoj príjem na základe PPD.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    ludo70
    Prosím o radu ako očíslovať v JÚ príjmovy doklad, keď chcem zaučtovať vrátený preplatok nájomného mínusovym znamienkom? Od majiteľa mám jeho vydavkovy doklad a potrebujem vypísať svoj PPD. V peňažnom denníku zaučtujem výdavok s mínusom. Keď vypíšem príjmovy doklad, ako ho mám očíslovať? Ako V-xxx ?
    Príjem je stále príjem a preto ho musíme naúčtovať cez Príjmové pokladničné doklady.

    ludo70 je offline (nepripojený) ludo70

    ludo70
    Keď to však dám do PD ako výdavok s mínusom tak mi toale denník sám očísluje ako V-xxx

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    ludo70
    Keď to však dám do PD ako výdavok s mínusom tak mi toale denník sám očísluje ako V-xxx
    Možno sa nechápeme, ak si Ty prijal urobíš PPD, ak si naopak vydal tak VPD.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    ludo70
    Prosím o radu ako očíslovať v JÚ príjmovy doklad, keď chcem zaučtovať vrátený preplatok nájomného mínusovym znamienkom? Od majiteľa mám jeho vydavkovy doklad a potrebujem vypísať svoj PPD. V peňažnom denníku zaučtujem výdavok s mínusom. Keď vypíšem príjmovy doklad, ako ho mám očíslovať? Ako V-xxx ?

    ludo 70 , ak máš platené nájomné uplatnené vo výdavkoch , tak na Tvojom mieste by som preplatok zaučtovala PPD do peňažného denníka a to pokladňa príjem oproti - príjem ovplyvňujúci základ daňe - príjem iný .
    Ja mám Alfu a tam ešte tomu každú platbu môžem aj rozčleniť s tým , že tento preplatok by som viedla ako napr. preplatok za elektrinu . Ja osobne by som mínus ani nepoužila .Číslo na PPD by som použila nasledujúce v peňažnom denníku .
    Naposledy upravil Zita5 : 06.02.06 at 07:25

    ludo70 je offline (nepripojený) ludo70

    ludo70
    Ďakujem Zita5. Radili mi niektorí, že je lepšie to zaučtovať mínusom pre lepší prehľad o nájme. Asi to však predsa urobím ako iný zdanený príjem. Mám však otázku: Čo všetko sa môže dať do: iný zdanený príjem?

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    ludo70
    Ďakujem Zita5. Radili mi niektorí, že je lepšie to zaučtovať mínusom pre lepší prehľad o nájme. Asi to však predsa urobím ako iný zdanený príjem. Mám však otázku: Čo všetko sa môže dať do: iný zdanený príjem?
    - preplatky
    - úroky z BÚ
    - preplatky za zrušenú poistku
    - vrátenie nespotrebovanej časti DMV
    - platba za stravné lístky od zamestnancov
    - úhrada škody od posiťovne
    - úprava úroku
    - príspevky , dotácie/OÚP/ a podobne - ale len do ich výšky čerpania


    Čo sa týka prehľadnosti , v tom nevidím problém .
    Naposledy upravil Zita5 : 06.02.06 at 07:48

    ludo70 je offline (nepripojený) ludo70

    ludo70
    Ešte jedna otázočka: Patria do: iný zdanený príjem aj preplatené prevádzkové náklady chráneneho pracoviska za minulý rok? Je to vlastne akási dotácia.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Áno ešte tam môžeš účtovať aj dotácie . Na tom som zabudla . Čiže ja to tam doplním .

    elPi je offline (nepripojený) elPi

    elPi
    ludo70
    Keď to však dám do PD ako výdavok s mínusom tak mi toale denník sám očísluje ako V-xxx
    Denník je debil !!!

    Ale teraz vážne:
    Neviem si narýchlo spomenúť, že kde som sa dočítal o účtovaní vrátených súm z titulu dobropisov a pod., ale bolo tam že tieto príjmy sa v JU účtujú nie ako storno (mínus) výdavkov, ale ako ostatné príjmy.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.