Zavrieť

Porady

uzavretie uctovnia

zdravim,ukoncil som zivnost 31.10.2011 a neviem co to pre mna znamena ze uzavretie uctovnich knih,mam par prijmov a vydavkov co som aj zauctoval a neviem ako to ukoncit .robim v Alfe a neviem najst ziadne tlacidlo alebo sposob ako to skoncit nieco ako prechod do dalsieho roku a tak.poradite?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    vulxy Pozri príspevok
    zdravim,ukoncil som zivnost 31.10.2011 a neviem co to pre mna znamena ze uzavretie uctovnich knih,mam par prijmov a vydavkov co som aj zauctoval a neviem ako to ukoncit .robim v Alfe a neviem najst ziadne tlacidlo alebo sposob ako to skoncit nieco ako prechod do dalsieho roku a tak.poradite?
    končíš živnosť a ideš účtovať v nasledujúcom účtovnom období ???

    zo stránok KROS.SK:

    "Uzavretie účtovníctva v roku 2011
    automatická uzávierka účtovníctva v programe ALFA neexistuje. Pred prechodom do nasledujúceho účtovného roku cez záložku Firma/Prechod do ďalšieho účtovného roka - doporučujeme cez Firma/Kontrola spustiť kontrolu účtovníctva. Prípadné chyby opravte v súlade s postupmi účtovania. Ďalej je potrebné vykonať inventarizáciu majetku a záväzkov - inventarizáciu pokladne, inventarizáciu skladu, inventúru dlhodobého a krátkodobéhé majetku. V rámci účtovnej uzávierky je potrebné spustiť výpočet odpisov dlhodobého majetku, výpočet kurzových rozdielov na valutových pokladniciach a devízových účtoch a výpočet kurzových rozdielov v evidencii záväzkov a pohľadávok. Viac informácií k účtovnej závierke v programe ALFA môžete získať aj na školení k účtovnej závierke, ktoré každoročne pripravujeme pre našich užívateľov."

    tu je príručka k ALFE: http://www.kros.sk/32283
    Naposledy upravil Stefan2005 : 08.03.12 at 18:38

    vulxy je offline (nepripojený) vulxy

    vulxy
    nechcem prejst do dalsieho roku asi som sa zle vyjadril,ide o to ze som skoncil zivnost a chcem to cele uzavriet (uzavretie uctovnych knih, ci ako sa to odborne vola)ci neexistuje daake tlacidlo na to, alebo ako to spravit?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.