Zavrieť

Porady

zaradenie majetku v obstarávacej cene

Dobrý deň,
prosím o radu skúsenejších... kúpili sme auto na leasing... v leasingovej zmluve je:
-predbežná obstarávacia cena 26 179,10EUR bez DPH
-prvá zvýšená splátka istiny 3926,87 EUR bez DPH
-predajná cena 33,19 EUR bez DPH
-spracovateľský poplatok nie je vyčíslený, ale keby bol zahŕňala by som ho?
teda obstarávacia cena pre zaradenia auta do dlhodobého majetku bude 26179,10 + 3926,87 + 33,19 = 30 139,16 EUR???
Prosím Vás, lámem si s tým hlavu, no neviem, či sa tam zaratáva zvýšená splátka a predajná cena...
ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    ingak Pozri príspevok
    Uctovne sa zacalo odpisovat v 11/2011 a tieto poplatky boli platene v 12/2011, tak navysit cenu v decembri a uctovny odpis za 12/2011 bude uz zvyseny? Ako to urobit, v karte majetku dat zvysenie ceny?
    Áno, tak.

    hana22 je offline (nepripojený) hana22

    hana22
    hana22 Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    prosím o radu skúsenejších... kúpili sme auto na leasing... v leasingovej zmluve je:
    -predbežná obstarávacia cena 26 179,10EUR bez DPH
    -prvá zvýšená splátka istiny 3926,87 EUR bez DPH
    -predajná cena 33,19 EUR bez DPH
    -spracovateľský poplatok nie je vyčíslený, ale keby bol zahŕňala by som ho?
    teda obstarávacia cena pre zaradenia auta do dlhodobého majetku bude 26179,10 + 3926,87 + 33,19 = 30 139,16 EUR???
    Prosím Vás, lámem si s tým hlavu, no neviem, či sa tam zaratáva zvýšená splátka a predajná cena...
    ďakujem
    nikto mi na to nevie dať odpoveď? možno je to hlúpa otázka, no naozaj neviem, čo všetko mám zarátať...

    ingak je offline (nepripojený) ingak

    ingak
    Kupili sme auto 21.11.2011, hned sme ho aj zacali pouzivat na podnikanie, cize som ho zaradila do pouzivania v nakupnej cene. Ostatne naklady s prihlasenim, s kontrolami orig. atd, kedze bolo dovezene zo zahranicia, boli platene neskor ako som zaradila auto. Zauctovat tieto poplatky do nakladov, alebo navysit cenu obstarania v 12/2011? Aby mi pri pripadnej kontrole nevytkli neopravnene naklady, ze sa to malo navysit a odpisovat ???
    Oznamenie na DU sme podali.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    ingak Pozri príspevok
    Kupili sme auto 21.11.2011, hned sme ho aj zacali pouzivat na podnikanie, cize som ho zaradila do pouzivania v nakupnej cene. Ostatne naklady s prihlasenim, s kontrolami orig. atd, kedze bolo dovezene zo zahranicia, boli platene neskor ako som zaradila auto. Zauctovat tieto poplatky do nakladov, alebo navysit cenu obstarania v 12/2011? Aby mi pri pripadnej kontrole nevytkli neopravnene naklady, ze sa to malo navysit a odpisovat ???
    Oznamenie na DU sme podali.
    Sú to náklady zvyšujúce OC MV.

    ingak je offline (nepripojený) ingak

    ingak
    Uctovne sa zacalo odpisovat v 11/2011 a tieto poplatky boli platene v 12/2011, tak navysit cenu v decembri a uctovny odpis za 12/2011 bude uz zvyseny? Ako to urobit, v karte majetku dat zvysenie ceny?

    ingak je offline (nepripojený) ingak

    ingak
    Vdaka za radu, urobim to tak. Oprava auta a nakup nahr. dielov, ale dam priamo do spotreby 511 a 501? Bolo to este pred prihlasenim na dopravnom inspekt.

    kubkokubko je offline (nepripojený) kubkokubko

    kubkokubko
    ingak Pozri príspevok
    Vdaka za radu, urobim to tak. Oprava auta a nakup nahr. dielov, ale dam priamo do spotreby 511 a 501? Bolo to este pred prihlasenim na dopravnom inspekt.
    Nie som si istá, ale podla toho čo tu studujem tak opravy a náhradné diely pred zaradením by mali zvysovat obstarávaciu cenu. čo na to skúsení poraďáci?

    zaradenie majetku v obstarávacej cene

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.