Zavrieť

Porady

Verejný záznam

Dobrý deň,

chcel by som Vás požiadať o radu ohľadom tzv. "verejnýchzáznamov". Na jednej stránke (resp. katalógu spoločností) somnašiel svoju spoločnosť, a údaje o mojej spoločnosti ako kontaktnéúdaje, email, www stránku atď. Nikdy som sa neregistroval na tejtostránke ani som nikdy s touto stránkou nekomunikoval. Na ich stránkesa uvádza, že tieto údaje o mojej spoločnosti sú verejný záznam apochádzajú z verejných zdrojov a ak som majiteľom spoločnostimôžem sa ku svojej spoločnosti prihlásiť a aktualizovať si údaje.Chcem sa opýtať či môžu bez môjho vedomia a súhlasu uvádzaťúdaje o mojej spoločnosti na svojej stránke a či je to vôbec
legálne. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Pokiaľ ťa (resp.firmu) uviedli a poznamenali, že je to z nejakých verejných zdrojov (môže to byť aj z OR) - môžu uverejniť len tie údaje, ktoré sú verejne dostupné.
    Nikde nie je spomínaná povinnosť, aby si aktualizoval údaje na ich stránke - teda nie si to povinný vykonať.

    coudo je offline (nepripojený) coudo

    coudo
    ďakujem misoft za odpoveď. Je veľmi pravdepodobné že údaje majú z OR. Neviete mi náhodou poradiť aký zákon sa venuje tejto téme ak teda nejaký. Ďakujem

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    ochrana osobnych udajov je zakonne riesena pre fyzicke osoby

    preco ti vadi ze to maju na svojej stranke? - pokial za zverejnenie nepozaduju poplatok, tak ti vlastne robia reklamu zadarmo

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    1Dara Pozri príspevok
    ochrana osobnych udajov je zakonne riesena pre fyzicke osoby

    preco ti vadi ze to maju na svojej stranke? - pokial za zverejnenie nepozaduju poplatok, tak ti vlastne robia reklamu zadarmo
    Mne to vadí napr. tiež. Keď som začínala podnikať (pred 8 rokmi), mala som inzerciu v Zlatých stránkach. Nikde inde som sa neprihlasovala a na nete objavujem veľa odkazov s celým menom, adresou a tel.číslom. O ich reklamu nestojím ...

    coudo je offline (nepripojený) coudo

    coudo
    Ďakujem za odpoveď. Vadí mi to z toho dôvodu že údaje o mojej spoločnosti sú tam uvedené zle - napr. telefónne číslo ktoré v mojej spoločnosti nemáme. Takže tá reklama zadarmo nemusí byť až taká dobrá a skôr môže mať opačný efekt. Keďže im nemienim zaplatiť za ich službu a podľa tvojho článku je iba na administrátorovi či ma po požiadaní vymaže z ich katalógu som chcel vedieť či je nejaká iná cesta ako sa odtiaľ dostať.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    coudo Pozri príspevok
    Ďakujem za odpoveď. Vadí mi to z toho dôvodu že údaje o mojej spoločnosti sú tam uvedené zle - napr. telefónne číslo ktoré v mojej spoločnosti nemáme. Takže tá reklama zadarmo nemusí byť až taká dobrá a skôr môže mať opačný efekt. Keďže im nemienim zaplatiť za ich službu a podľa tvojho článku je iba na administrátorovi či ma po požiadaní vymaže z ich katalógu som chcel vedieť či je nejaká iná cesta ako sa odtiaľ dostať.
    od teba niekto pýta za "reklamu" peniaze ? Lebo odomňa zatial nikto. A objavila som na niektorých stránkach tlf. číslo, ktoré už nemám. Keďže viem, že ST ho medzičasom pridelil inému zákazníkovi, problém s hovormi má možno on ...

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    1Dara Pozri príspevok
    o ktoru stranku ide? rada by som si preverila ci tam maju udaje aj o mojej firme
    Daj si do google svoje meno, alebo názov firmy, v mojom prípade, tie odkazy rastú ako huby po daždi ...
    avalik ja viem, ide mi o tento konkretny pripad ... ci maju niekde v info ako sa udaje daju vymazat

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.