Zavrieť

Porady

Dioptricke okuliare

Ahojte

Potrebujem poradit ohľadne záruky na vyrobené okuliare.
Okuliare som si dala vyrobiť v optike, v ktorej je aj ordinácia očného lekára. Lekárka mi premerala oči, podklady na objednávku dala pracovníčke optiky. pri prevzatí sa zistilo že dioptrie nesedia. Sú síce vyrobené presne podľa podkladov z merania, lenže v tých je to bohužiaľ zle. Dioptria ktorá má byť na pravom oku je na ľavom a naopak. problém je že pracovníčka trvdí že to neni jej vina, lebo to vypisovala podľa pokladov od lekára, a podľa mňa má aj pravdu. Lenže lekárka tvrdí že som si to mala všimnúť ja. Okrem toho mi oznámila, že záruka sa vzťahuje len na vady rámu prípadne vady dioptrii a toto vraj nieje vada dioptrie. Kto za niečo také nesie zodpovednosť ? Mám vážnu zrakovô vadu a moje jedno dioptrické sklo stojí 200 eur, takže by sa jednalo o 400 EUR ktoré mi odmietajú vrátiť prípadne preplatiť nanovo vyrobenie.

Dakujem
Naposledy upravil silviaz : 10.03.12 at 15:33
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    silviaz je offline (nepripojený) silviaz

    silviaz
    ahojte

    dakujem vsetkým za rady. Včera som sa vybrala teda do optiky. Pred tým som sa vyzbrojila info od SOI a od Združenia na ochranu spotrebyteľov ale nebolo treba. Keď som prišla pracovníčka mi oznámila že o celej záležitosti informovala majiteľa optiky. Ten prišiel osobne s iným očným lekárom. Premeral mi oči na novo, objednali nové okuliare na vlastné náklady. Majiteľ sa mi ospravedlnil, oznámil mi, že ukončili s pani lekarkou dohodu a ešte som dostala ako odškodnenie aj slnečné okuliare. Takže ako som zistila niekde sa ešte nosí aj seriozny prístup.
    Naposledy upravil silviaz : 13.03.12 at 14:14

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Pokiaľ p.doktorka zle zapísala dioptrie do poukazu - chyba je na strane lekára, ten má to opraviť. Vzhľadom k tomu, že okuliare si dostávala na predpis (chybne vypísaný) - má to riešiť lekárka - teda nech si hradí vzniknutú škodu voči optikovi sama. Okrem toho - oznámiť toto ÚDZS s odôvodnením, že nesprávne napísaným predpisom na okuliare (a prípadným ich nosením) ti mohla ešte zhoršiť zdravotný stav. V žiadnom prípade neplať za nesprávne napísaný predpis (a teda nesprávne urobené okuliare). Nech si to vyriešia lekár vs. optik - ty máš nárok na správne vyšetrenie, správne napísaný predpis, správne urobené okuliare a punktum

    luigi72 je offline (nepripojený) luigi72

    luigi72
    Podľa mňa je to jednoznačne chyba lekárky, prečo by si si to mala všimnúť ty? Niekedy používajú také skratky, že z celého chorobopisu nerozumiem ani mäkké f... Samotné sklíčka sú dosť drahé, prečo by si ich výmenu z jej chyby mala platiť ty?

    silviaz je offline (nepripojený) silviaz

    silviaz
    Ved to som sa aj ja pýtala ). Oni tam boli všetci strašne milí a strašne ich to mrzelo, že sa niečo také stalo, ale dalej sme sa nedostali. V pondelok tam idem znova, dúfam že keď im pohrozím zákonmi tak sa už dohodneme. Len som to naozaj nenašla v zaručných podmienkach. Ako tento konkretny problém sa tam neuvádza.

    alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

    alaya1
    urcite by som sa informovala na SOI a az tak isla naspat, aby som vedela argumentovat a ak by som nepochodila, napisala by som podnet na SOI.

    kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

    kopretinka
    silviaz Pozri príspevok
    ...Lenže lekárka tvrdí že som si to mala všimnúť ja. no sorry,ale odkedy sa má pacient rozumieť do receptu??....že záruka sa vzťahuje len na vady rámu prípadne vady dioptrii a toto vraj nieje vada dioptrie.to je vada jej práce,za ktorú je ZODPOVEDNÁ
    Dakujem
    v žiadnom prípade sa nenechaj odbiť,pohroz jej,trebárs aj že to dáš do TV.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    silviaz
    Okrem toho mi oznámila, že záruka sa vzťahuje len na vady rámu prípadne vady dioptrii a toto vraj nieje vada dioptrie.
    Toto vyjadrenie je už pádnym dôvodom, aby sa na postup odbornej lekárky pozrel ÚDZS a prípadne jej odobral licenciu a zakázal vykonávanie praxe. Lekár je plne zodpovedný (je predsa odborne školený, má na to patričné vzdelanie) za správne určenie diagnózy, za správne určenie liečebného postupu, za správne dávkovanie a predpísanie medikamentov (teda aj lekárskych a zdravotných pomôcok) - pacient nie je predsa odborne spôsobilý, aby kontroloval výkon práce lekára!

    Ľubomír je offline (nepripojený) Ľubomír

    Ľubomír
    Obrať sa na Úrad pre dohľad nad zdr. starostlivosťou. Lekárka predsa nemôže takto reagovať. Keď zle vypísala recept, tak nesie za chybu plnú zodpovednosť.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    No huráááá! Koniec dobrý, všetko dobré. Optik tiež asi pochopil, že "doktorka" je teda na slovo vzatá "odborníčka".

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.