Zavrieť

Porady

predaj darovaného tovaru

Ahojte, vie mi niekto pomôcť? Naša firma dostala do daru tovar (reklamné predmety od dodávateľa) ktoré predávame. Prijatý dar som účtovala ako 131/413, 132/131, čiže tovar som prijala na sklad. Ale ako ďalej? Ako zaúčtovať predaj tovaru? Čo bude s účtom 413? Nenájdem nikde, ani v postupoch účtovania taký prípad. [IMG]images/smilies/confused.gif[/IMG]
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    sisi6
    Ahojte, vie mi niekto pomôcť? Naša firma dostala do daru tovar (reklamné predmety od dodávateľa) ktoré predávame. Prijatý dar som účtovala ako 131/413, 132/131, čiže tovar som prijala na sklad. Ale ako ďalej? Ako zaúčtovať predaj tovaru? Čo bude s účtom 413? Nenájdem nikde, ani v postupoch účtovania taký prípad. [IMG]images/smilies/confused.gif[/IMG]
    Poskytnutie daru účtujeme 543/132.

    sisi6 je offline (nepripojený) sisi6

    sisi6
    Tweety, my sme prijali tovar do daru a ten tovar predávame, nedarovali sme, na účte 543 účtuješ darovný tovar.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    sisi6
    Tweety, my sme prijali tovar do daru a ten tovar predávame, nedarovali sme, na účte 543 účtuješ darovný tovar.
    Tak potom prepáč, nejak sa to nepodarilo, hľadám v Cenigovej ale tam nie je o takom prípade žiaden účt. predpis. Je len klasický predaj tovaru, ale to asi predpis vieš.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    sisi6
    Ahojte, vie mi niekto pomôcť? Naša firma dostala do daru tovar (reklamné predmety od dodávateľa) ktoré predávame. Prijatý dar som účtovala ako 131/413, 132/131, čiže tovar som prijala na sklad. Ale ako ďalej? Ako zaúčtovať predaj tovaru? Čo bude s účtom 413? Nenájdem nikde, ani v postupoch účtovania taký prípad. [IMG]images/smilies/confused.gif[/IMG]
    413 sa nemení, vypovedá o tom, že firma dostala niečo zadarmo a vysporiada sa to až pri likvidácii firmy, prípadne až sa k tomu vyjadrí VZ. Pri predaji to nezohľadňuješ. Tovar máš na sklade, predávaš a vyskladňuješ klasicky.

    sisi6 je offline (nepripojený) sisi6

    sisi6
    Lida, ja si nemyslím, že predávam a vyskladňujem klasicky. Náklady na predaný tovar nemôžem účtovať, keď som ani nemala. takže MD strana oproti 132 D je otázna.

    predaj darovaného tovaru

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.