Zavrieť

Porady

Komoda

Dobrý deň chcel by som vedieť váš názor pridal som foto komody.Chcel by som vedieť váš názor na ňu či sa páči alebo nie?A či by som uspel s takouto výrobou keby som s tým chcel začať?Je to moja vlastná výroba a je to ručná výroba.Dakujem za rady.
DSCN0032.jpg  
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    Práca a celkové vyhotovenie vyzerá pekne. Stotožňujem sa s tým, čo píšú predchodcovia, že vrchná doska hrubšia, iné úchytky a ten ornament aspoň v menšom prevedení. Aj tu je taká komoda / iný štýl /, ale ornamentu je menej.
    lujza.j pekna...

    katalóg je offline (nepripojený) katalóg

    katalóg
    Ak by si vytváral vyobrazenia, rob ich vždy symetricky (zrkadlový obraz). Na tejto komóde - dvierka.
    Ale ak budeš robiť na objednávku, vyhovieš zákazníkovi čo si bude priať. Každému sa páči niečo iné.

    Ale teraz dosť letí tzv. provensálsky štýl. Je to drahá záležitosť, podľa môjho dojmu, trh ešte nie je presýtený.
    Daj si obrázky na googli "provance styl".
    http://www.google.sk/search?q=proven...w=1280&bih=837
    http://www.yourdreamloghome.com/imag...ureforhome.jpg

    Eventuelne sa dohodni s obchodom.

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    bola by pekná bez tých ornamentov, úchyty ako píše misoft, hrubšia vrchná doska..

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Nie je to spatne,ale tiez by som ju nekupila. Vadia mi tie ruzicky.
    Mam rada nabytok a vyrobky z dreva,ale uprednostnujem jednoduche a neprecackane veci,tie sa lepsie kombinuju s ostatnym zariadenim.
    V jednoduchosti je krasa...

    Ale suhlasim s ostatnymi, ze sto ludi, sto chuti

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    100 ľudí 100 chutí. ja si myslím že na zákazku...určite

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Ako Evkake naznačila: vrchná doska by mala byť aspoň o 1/2 hrubšia. Ďalej tie úchyty - nie sú na takúto komodu vhodné - veľmi bijú do očí - skôr kovové, mosadzné, medené

    - ornamenty kvetinového (rastlinného) typu nie je ono - skôr by som to vynechal.
    Príklad podobnej komody:

    Je bez ornamentov.
    Ale toto je môj názor (nemusíš sa stotožňovať - ty si výrobca) - pokiaľ bude kvalita na dobrej úrovni, bude aj záujem. A chce to dobrú propagáciu.
    DanielaSL Tak táto by sa mi hodila...pekná...

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Viete, ako sa vraví:
    V jednoduchosti je krása! (sorry arizona - opakujem sa )
    a
    Menej je niekedy viac!

    Evkake je offline (nepripojený) Evkake

    Evkake
    Skutocne som uplny laik, len som nam zariadovala byt (nabytok do obyvacky som nechala robit na mieru, kedze som nenasla nic podla predstav), zariadujem chalupu a to cloveka donuti sa trosku zorientovat.


    Ak sa chces presadit, je nutne najst a vyplnit dieru na trhu, mna by oslovilo nieco take ako prilozim.


    Zda sa mi hodne univerzalna, jednoducha, da sa z nej urobit modernejsi nabytok, staci, ked ju namoris na jednu farbu, pridas vodorovne frezovanie a moderne uchytky, alebo naopak uchytky ako pridal misoft a je z nej sedliacka komoda, cela biela s ciernymi uchytkami a mas francuzsky styl... vies sa prisposobit zakaznikovi, pricom zaklad mas ten isty.


    Masivny nabytok je hodnotny, len je tazke cenou konkurovat drevotrieskam.


    Ja som nakupila vacsinu nabytku na chalupu v bazare, pretoze novy masivny bol pre nas a na nas ucel pridrahy, ale aj tak som si ista, ze je kvalitnejsi a hodnotnejsi ako nova drevotrieska. Pridam fotku nasho stola, mam z neho obrovsku radost.
    stol.jpg  
    komoda.jpg  
    1/1
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    arizona krasne kusky nabytku !
    terezamaria Stôl je špikový, ani komoda nie je zlá....
    lujza.j stôl je dokonalý...
    Evkake velmi pekne Vam dakujem, strasne ma to tesi
      zbaliť

    hubatá je offline (nepripojený) hubatá

    hubatá
    Ja mám rada veci z dreva, hlavne z borovice lebo mi pripomína rodné Záhorie. Takže myslím že áno pokiaľ ťa nezhltne nejaký biznismen.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    ....hezkáááá.....

    No mne osobne ( podotýkam ) nepasuje tejto komode ten ľudový motív v spojení s týmto konkrétnym vyhotovením ...

    Volil by som ( keby som kupoval pre seba ) skôr motiv rustikálneho štýlu ...

    Mám za to , že sa snažíš ( bol si inšpirovaný oboma ?????? ...) o niečo ako - ľudový štýl vo forme rustikality...a to dokopy nejde ...

    Evkake je offline (nepripojený) Evkake

    Evkake
    Presna ako pise lujza.j, sto ludi sto chuti. Dnes sa ludia zadiaduju povacsine modernym stylom, zrejme by tu bola uzsia klientela.


    Zastavila by som sa pri nej, keby som ju videla v obchode, pretoze by ma zaujala, ale zrejme by som si ju nekupila.

    Pouvazovala by som nad masivnejsim korpusom, minimalne vrchna doska by sa mi ziadala hrubsia a mozno by som pouzila panty dvierok, ktore nie je vidiet a dvierka a zasuvky by boli nalozene, aby nebolo vidiet ani bocnicu, pokial by som ju nedala masivnejsiu.


    Ber to len ako nazor kupujuceho, ja som laik, v ziadnom pripade sa do stolarciny nemiesam.


    Si sikovny, zelam, nech sa Ti dari.

    majko 15 je offline (nepripojený) majko 15

    majko 15
    Evkake- váu že laik vyjadruješ sa profesionálne.Dakujem za dobré rady budem sa nimi inšpirovať.Ja práveže by som chcel tvoriť niečo také s ornamentami to ma hlavne baví sa s z tým daním kusom nábytku vyhrať



    Mám za to , že sa snažíš ( bol si inšpirovaný oboma ?????? ...) o niečo ako - ľudový štýl vo forme rustikality...a to dokopy nejde ... chcel som vyskušat čo tá kombynácia spravý a čo na to poviete tak som to vyskúšal ďakujem za pripomienky

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    majko 15 Pozri príspevok
    Dobrý deň chcel by som vedieť váš názor pridal som foto komody.Chcel by som vedieť váš názor na ňu či sa páči alebo nie?A či by som uspel s takouto výrobou keby som s tým chcel začať?Je to moja vlastná výroba a je to ručná výroba.Dakujem za rady.
    Komoda posobí lacným dojmom , a ornamenty sú uplne nevhodné.

    Navrhoval by som Ti robiť z materialu MDF , dobre sa opracúva a hlavne má dobrý vzhľad ,tiež kontrast medzi opracovanou hranou a povrchom, nakoľko povrch MDF je original-drevená dyha , ktorá sa dá moriť a lakovať.

    mandyla je offline (nepripojený) mandyla

    mandyla
    Evkake-z takého krásneho stola aj ja by som sa veľmi tešila. Stoličky sú tiež krásne. Ja by som si ich nechala v jedálni aby som ich mala stále pred očami.
    Zariaďovať dom, chalupu ale aj byt je veľká výzva, neuveriteľná zábava a tvorivá činnosť.

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    terezamaria Pozri príspevok
    Práca a celkové vyhotovenie vyzerá pekne. Stotožňujem sa s tým, čo píšú predchodcovia, že vrchná doska hrubšia, iné úchytky a ten ornament aspoň v menšom prevedení. Aj tu je taká komoda / iný štýl /, ale ornamentu je menej.
    Lenže porovnavať tento vystavny kusok s výtvorom zadávateľa témy je ako porovnavať 5 BMW so Š-Favorit.

    Evkake je offline (nepripojený) Evkake

    Evkake
    mandyla Pozri príspevok
    Evkake-z takého krásneho stola aj ja by som sa veľmi tešila. Stoličky sú tiež krásne. Ja by som si ich nechala v jedálni aby som ich mala stále pred očami.
    Zariaďovať dom, chalupu ale aj byt je veľká výzva, neuveriteľná zábava a tvorivá činnosť.

    Velmi pekne dakujem, som rada, ze sa Vam paci, je moja srdcovka, dostal u nas druhu sancu a nielen on, ja mam z toho velmi dobry pocit. Ano, mate absolutnu pravdu, zariadovanie je zabava, hlavne je to uplne mimo nasej profesie, takze aj taky relax.

    misstka je offline (nepripojený) misstka

    misstka
    no ak má niekto zariadenie bytu alebo domu v modernom štýle napríklad z ikey, tak taká komoda by bola ako päsť na ako.
    nehovorím, že je škaredá, hodila by sa niekomu, kto má byt zariadení väčšinou starým nábytkom a zbiera starožitné kúsky. takže určite by sa našli kupcovia, ale nepočítaj s tým, že je to nábytok, ktorí sa hodí do bytu a chce ho väčšina ľudí.ak by to bolo popri inej práci, tak ok, ak by si sa tým chcel živiť, tak by si musel podľa mňa okrem tohto vyrábať aj niečo štandartnejšie.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.