Zavrieť

Porady

Môžu ma držať proti mojej vôli???

V roku 2001 som skončil vojenskú strednú školu, keď som podpisoval záväzok podpísal som odslúžit minimálne dvojnásobok školy (do roku 2009), medzi tým sa však v roku 2005 zmenil zákon o štátnej službe a podľa nového zákona sa mi zmenila doba výsluhy na hodnosti. Tým sa mi však záväzok nedobrovoľne predĺžil a ja nechcem ďalej slúžiť. Žiadosti o prepustenie veliteľ odôvoďnuje rozprávkami aký som nenahraditeľný a žiadosť o premiestnenie bližšie k trvalému bydlisku mi nechce podpísať, lebo vraj založenie rodiny nie je adekvátny dôvod...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Jasne, ze mozu. Mas podpisany zavazok a velitel, ked nema za teba nahradu, nemusi vyhoviet tvojej ziadostou o prepustenie pred uplynutim doby vysluhy v hodnosti.

    § 57
    Zmena miesta výkonu štátnej služby


    (1) Profesionálnemu vojakovi možno, ak je to v záujme služobného úradu, zmeniť miesto výkonu štátnej služby (ďalej len "premiestnenie").
    (2) Profesionálneho vojaka možno premiestniť podľa odseku 1 aj na vlastnú žiadosť na výkon funkcie rovnakej úrovne, ak tento zákon neustanovuje inak.
    (3) Žiadosť o premiestnenie podľa odseku 2 môže podať profesionálny vojak do 31. januára. Z naliehavých dôvodov môže profesionálny vojak požiadať o premiestnenie kedykoľvek.
    (4) Na účely tohto zákona sa za naliehavé dôvody na premiestnenie profesionálneho vojaka podľa odseku 3 považujú najmä rodinné, sociálne alebo osobné dôvody, ktoré si vyžadujú nevyhnutnú trvalú osobnú prítomnosť profesionálneho vojaka v mieste, do ktorého o premiestnenie žiada.

    Pravdepodobne v ziadosti o premiestnenie nedostatocne "dokladoval" nevyhnutnú trvalú osobnú prítomnost. Verím, ze ak by tvoj velitel mal za teba nahradu rad by ti vyhovel. Skus si najst za seba nahradu a "vymente" si funkcie.
    Inac premiestnovanie bol vzdy problem a nie vzdy sa kazdemu vyhovelo.
    Ja sama som uz daaaavno tehotna dochadzala z BA do Prahy a az po skonceni materskej sa uvolnilo miesto v BA. Mala som aj kolegov co celu svoju vojensku karieru dochadzali na druhy koniec republiky a mali aj 3 deti.

    Nuz, aj toto su specifika vojenskeho povolania.
    To je síce pekné, ale ja za seba náhradu mám, veliteľovi horí pod pätami, pretože mojej náhrade konči v septembri doba výsluhy na hodnosti a ak nebude miesto mňa ustanovený do funkcie tak pôjde do civilu. Veliteľ argumentuje tým, že mi ponúkne iné miesto v mojej hodnosti ale to nerieši môj problém dochádzania. Jediný záväzok, čo som podpisoval bol záväzok, ktorý vypršal 2 roky dozadu. Zmenou zákona sa mi však nedobrovoľne predĺžila doba výsluhy na hodnosti.

    Môžu ma držať proti mojej vôli???

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.