Zavrieť

Porady

hrubá mzda

Dobrý deň, chcela by som poprosiť o radu. Som študentkou tretieho ročníka a neviem si rady s týmto príkladom, vedel by mi niekto pomôcť? Ako vlastne s tohto vypočítam hrubú mzdu. Ďakujem

V rámci gastronomickej akcie ktorú organizujete ja vašou úlohou navrhnúť jednotlivé základné formy miezd (úkolovú, časovú, podielovú)pre vašich pracovníkov. Pracovníci pracujú v troch pozíciách:
A, barman (1 deti, stavebné sporenie 200€)
B, Hlavný kuchár (2 deti, osobné ohodnotenie 50 €, spláca úver 200)
C, prevádzkar (2 deti)
Poznáte tieto údaje: Zariadenie je otvorené každý pracovný deň od 14.00 – 21,30 počas celej prevádzky je otvorený aj bar. Súčasťou zariadenia je kuchyňa v ktorej hlavný kuchár za mesiac vyrobil 1500 hlavných jedál. Normovaná prácnosť jedného hlavného jedla bola 11 min. Pracovníci sú odmeňovaní podľa mzdovej tarify 5 €/hod. Prevádzkara ste sa rozhodli odmeňovať podľa dosiahnutých výkonov celého strediska. Pri dosiahnutom ročnom obrate strediska 50 000 € ste mu plánovali dať základnú mesačnú mzdu 500 €. V sledovanom mesiaci dosiahlo stredisko obrat 5000 €. Barman bol v sledovanom mesiaci(20 pracovných dní) 8 dní chorý. Vymeriavací základ za predchádzajúci rok mal vo výške 10 000€.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.